Rosvell Vakası

Merhaba sevgili okurlar. Yeni bir yazıyla karşınızdayım. Açıkçası bu yazıyı bu başlık altında yazmam ne kadar doğru emin değilim çünkü anlatacağım olay bilim kurgu. Bir nevi de değişiklik olsun diyerek konuya giriş yapayım.
1947 yılında Amerika ‘nın Rosvell eyaletinde bir çiftçi oturmuş gazetesini okurken başının üzerinden geçen ve yanarak düşen bir cisim görür. Olay yerine de yakın olduğu için gidip bakar ve ne olduğuna pek anlam veremez bu yüzden derhal polisi arayıp haber verir. Acilen olay yerine gelen polisler ve kasabalılar gördükleri manzara karşısında şok olurlar çünkü düşen aslında bir ufo dur. Ertesi gün gazeteler 2 Rosvell ‘e ufo düştü ‘ diye bir başlık atarlar. Tabi olayı duyan Amerikan yetkilileri hemen oraya gelip bu enkazın etrafını çevreleyerek incelemeye alırlar ve ertesi gün gazetelere tekrar bir başlık atar. ‘ Ufo sandığımız şey aslında bir meteoroloji balonuymuş ‘ Tabi bu enkazlar incelenmek üzere 51. Bölgeye taşınır ve olay elbette ört bas edilir.
Şimdi sorarım sizlere bunu daha önceki bir yazımda da belirtmiş olabilirim. Madem o meteoroloji balonuydu birincisi neden kimsenin görmesine izin vermediniz? İkincisi neden enkaz kalıntıları 51. Bölgeye taşındı? Üçüncüsü bu olay neden ört bas edildi ?
Yani demem o ki Amerikanın elbette vatandaşlarından hatta dünyadan sakladığı büyük bir sır var. Üstelik 51. Bölgeyi bir çoğunuz filmlerden, sağdan soldan falan mutlaka duymuşsunuzdur. Burası özel bir yer ve uzaylı araştırmalarının yapıldığı söylenmekte. O kadar özel ki sınır ihlali yaparsanız sorgusuz sualsiz vurulabilirsiniz ve buna adamların yetkisi var. Bir subayın anlattığına göre Amerika 51. Bölgede bizim bildiğimizden daha fazla sır saklıyor ve ellerinde bir çok uzaylı cesedi var. Hatta savaş uçakları uzaylıların derisi ile elde ettikleri teknolojiden yapılmış. Daha birçok teknolojik alet edavat da. İnanıp inanmamak elbette sizlere kalmış sevgili okurlar fakat 51. Bölge adımız kadar gerçek ve tabi ki içeride daha kim bilir neler dönüyor neler. Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Oy ver:
loading
3(40 oy)

Yorumlar

sen güzel emek veriyorsunda neden bu ufolar amerika dışında başka bir ülkeye düşmüyor biz yıllardır bu topraklardayız hiç düşmediler.... sanırım bizi tanıyorlar o yüzden gelmiyorlar :))

16 Şubat 2017 - 07:37/

nedense sadece amerikada bu ufolar türkiyeyi sevmiyorlar :)

16 Şubat 2017 - 07:39/

Kardeşim ufolar bence gerçek çünkü seninde bahsettin gibi hükümet bu olayı ört bas etmek için canını çıkardı ve olayın olduğu yıldan sonra amerika savaş teknolojisi olarak çok gelişti ayrıca bazı söylentilere göre o enkazda bulunan cesetler medyanın griler olarak tanımladığı kısa boylu koca gözlü yaratıklardı kim bilir belki yarın bir gün türkiyeye de uğrarlar :D bu arada senin yazılarını takdir ediyorum başarılısın

15 Haziran 2017 - 17:58/

Öncelikle desteğiniz için teşekkür ediyorum. Yazma taraftarıyım hem insanların daha doğru bilgilenmeleri hemde okuma alışkanlığı kazanmaları için. Sizin gibi ilgili insanlar gördükçe de yazma hevesim artıyor. Konuya gelecek olursam bunu hep söylerim ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz gerçekten. Amerikanın ve diğer ülkelerin hem bu konularda hemde farklı konularda daha örtbas ettiği neler neler var. Mesela dyatlov geçidi vakası da hala açıklanamadı. Bir ara ortadan kaldırılan olaylarla ilgili de bir şey yazmayı planlıyorum.

21 Haziran 2017 - 15:31/

Yorum yap