Rosvell Vakası

Merhaba sevgili okurlar. Yeni bir yazıyla karşınızdayım. Açıkçası bu yazıyı bu başlık altında yazmam ne kadar doğru emin değilim çünkü anlatacağım olay bilim kurgu. Bir nevi de değişiklik olsun diyerek konuya giriş yapayım.
1947 yılında Amerika ‘nın Rosvell eyaletinde bir çiftçi oturmuş gazetesini okurken başının üzerinden geçen ve yanarak düşen bir cisim görür. Olay yerine de yakın olduğu için gidip bakar ve ne olduğuna pek anlam veremez bu yüzden derhal polisi arayıp haber verir. Acilen olay yerine gelen polisler ve kasabalılar gördükleri manzara karşısında şok olurlar çünkü düşen aslında bir ufo dur. Ertesi gün gazeteler 2 Rosvell ‘e ufo düştü ‘ diye bir başlık atarlar. Tabi olayı duyan Amerikan yetkilileri hemen oraya gelip bu enkazın etrafını çevreleyerek incelemeye alırlar ve ertesi gün gazetelere tekrar bir başlık atar. ‘ Ufo sandığımız şey aslında bir meteoroloji balonuymuş ‘ Tabi bu enkazlar incelenmek üzere 51. Bölgeye taşınır ve olay elbette ört bas edilir.
Şimdi sorarım sizlere bunu daha önceki bir yazımda da belirtmiş olabilirim. Madem o meteoroloji balonuydu birincisi neden kimsenin görmesine izin vermediniz? İkincisi neden enkaz kalıntıları 51. Bölgeye taşındı? Üçüncüsü bu olay neden ört bas edildi ?
Yani demem o ki Amerikanın elbette vatandaşlarından hatta dünyadan sakladığı büyük bir sır var. Üstelik 51. Bölgeyi bir çoğunuz filmlerden, sağdan soldan falan mutlaka duymuşsunuzdur. Burası özel bir yer ve uzaylı araştırmalarının yapıldığı söylenmekte. O kadar özel ki sınır ihlali yaparsanız sorgusuz sualsiz vurulabilirsiniz ve buna adamların yetkisi var. Bir subayın anlattığına göre Amerika 51. Bölgede bizim bildiğimizden daha fazla sır saklıyor ve ellerinde bir çok uzaylı cesedi var. Hatta savaş uçakları uzaylıların derisi ile elde ettikleri teknolojiden yapılmış. Daha birçok teknolojik alet edavat da. İnanıp inanmamak elbette sizlere kalmış sevgili okurlar fakat 51. Bölge adımız kadar gerçek ve tabi ki içeride daha kim bilir neler dönüyor neler. Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Oy ver:
loading
3(41 oy)