evlilik

Genç adam katıldığı partide, güzel bir kızla tanıştırılır. Hemen kur yapmaya başlar. Sürekli kızı övmektedir. Kız da genç adama karşı boş değildir ama işlerin hızlı ilerlediğini düşünmektedir, biraz geri çekilir. Ancak genç adam boş durmaz bırakmaz kızın peşini... En sonunda da teklif eder; "Benimle evlenir misiniz?"

Oy ver:
loading
3(37 oy)

Gözleri görmeyen, bekar ve fakir bir Kayserili -nereden rast geldiyse- bir cine rastgelmiş. Cin, Kayserili'ye demiş ki:

- Benden bir dilek hakkın var... Ne istiyorsan dile, yerine getireyim!

Kayserili'yi almış bir düşünce... Zavallı gözlerinin açılmasını mı istesin?.. Evlenmek mi istesin?.. Yoksa zenginlik mi istesin?.. Bilememiş. Uzunca süre düşündükten sonra cine dönmüş ve dileğini söylemiş:

- Oğlumu, altınlarımı sayarken görmek istiyorum!...

Oy ver:
loading
4(42 oy)

Bir doktor, bir avukat ve bir bilgisayar mühendisi evlenmek ile metres edinmenin iyi ve kötü yanlarını tartışıyorlardı. Avukat fikrini söyledi:

- Kesinlikle metres daha iyidir! Eğer evliyseniz boşanmak istediğinizde bir sürü yasal problemle uğraşmak zorunda kalırsınız.

Doktor da fikrini söyledi:

- Evlilik daha iyidir. Çünkü evlilik gizli veya saklı olmayan bir durumdur, stresinizi azaltır. Eşiniz de sıkıntılarınızı paylaşabilir. Bu durum sağlığınız için daha yararlıdır.

Oy ver:
loading
3(29 oy)

Genç, evleneceği kızın ailesinin evine akşam yemeğine davetlidir. Kızın ailesiyle ilk kez karşılaşacağı için de çok heyecanlıdır. Yemek yenir ve salona geçilir. Evin köpeği Hektor da delikanlının oturduğu koltuğun hemen yanına oturur. Bir yandan yemeğin etkisi, bir yanda aileyle tanışmanın verdiği baskı, bir yandan aileden gelen ardı arkası gelmeyen sorular... Gencin midesi iflas eder ve hafifçe yellenir.

Oy ver:
loading
3.5(14 oy)

Sarışın güzel ve sevgilisi sonunda evleniyorlardı. Sarışın ailesiyle birlikte oğlanın evinde kalıyordu, ertesi gün de düğünleri olacaktı. Genç çift birlikte geç saatlere kadar romantik bir ortamda el ele oturdular. Sarışın:

- Artık yatma vakti geldi. Düğünümde gözaltı torbalarımın şiş görünmesini istemiyorum.

Oğlan:

- Sevgilim artık sabrım kalmadı, gel yanımda yat. Nasıl olsa yarın evleneceğiz.

Oy ver:
loading
4(73 oy)

Sayfalar