Hakkımızda

Sihili Hikaye nedir?

SihirliHikaye.com sitesi ziyaretçilerini, düzgün bir Türkçe ile yazılmış, anonim hikayelerle ve fıkralarla buluşturmayı hedefleyen bir internet sitesidir.

Kuruluş

Sihirli Hikaye; 2008 yılında tarafından kurulmuştur. Site başlangıçta; "Katılmak isteyen herkesin devamını yazabileceği, ziyaretçiler tarafından şekillendirilen hikayeler oluşturma" fikri ile kurulmuştur. Fakat sitenin tanıtıma ayrılacak bütçesi olmaması ve 'in internetin bu formata pek elverişli olmadığına karar vermesi sebepleriyle, anonim (yazarı belli olmayan) hikayelerin ve fıkraların bulunduğu bir oluşum haline dönüştürülmüştür.

Kurulduğu 2008 yılında "Wordpress" içerik yönetim sistemi ile denenen Sihirli Hikaye, bazı istenen özelliklerin olmaması sebebiyle "Joomla" içerik yönetim sistemine taşınmıştır. 2010 yılı eylül ayında ise artık "Joomla" sisteminin yeterli görülmemesi sebebiyle "Drupal" üzerinden yayın yapmaya başlamıştır.

Amacımız

Hangimiz hikayelerden kendimize dersler çıkarmadık ki? Eğer hayatınız boyunca hiç hikaye okumamış iseniz, bu büyük bir eksikliktir. Fakat hikaye okuyup da kendinize dersler çıkarmamış iseniz, inanın çok şey kaçırdınız!

Sihirli Hikaye, geçmiş kuşaklardan bizlere ulaşan ya da günümüzde yazılmış bulunan anonim nitelikteki hikayeleri, düzgün bir Türkçe ile ziyaretçilerine sunmayı amaçlar.

Sihirli Hikaye sitesinin bir amacı da arkadaş toplantılarında hikaye, fıkra anlatma geleneğini yaşatmaktır.