Lisans Koşulları

Sihirli Hikaye sitesinde bulunan hikaye ve fıkraların çoğu anonim niteliktedir fakat tüm yazıların düzenlemesi Sihirli Hikaye adına Halil İbrahim Özdemir tarafından yapılmıştır. Sihirli Hikaye sitesinde yayınlanan yazıların içeriği anonim olsa da, içeriğin düzenlemesi Sihirli Hikaye yönetimi tarafından yapıldığından; Sihirli Hikaye'de bulunan herhangi bir yazı, kaynak gösterilmeden bir başka sitede yayınlanamaz. (İçerik konu olarak Sihirli Hikaye'ye ait olmadığı için; sitede bulunan herhangi bir eseri kendiniz yeniden anlatarak yayınlamakta özgürsünüz. Sihirli Hikaye'nin yaptığı gibi... Burada "yeniden anlatarak" demekle kastedilen; birkaç kelimeyi değiştirmek değil, içeriği kendi üslubunuzla anlatmanızdır.)

Sihirli Hikaye eser sahibinin izni olmadan telifli eser yayınlamaz. Fakat Sihirli Hikaye sitesi; eserlerinin bu sitede bulunmasını isteyen yazarlara da kapılarını açar.

Bu sitede yayınlanan makaleler aksi belirtilmedikçe Creative Commons Attribution-Noncommercial 3.0 Unported lisansı altındadır. Bu lisansın şartları uyarınca:

  1. Yazıyı ticari olmayan bir amaçla eser sahibini kaynak gösterip, orijinal esere bağlantı vererek kullanabilirsiniz.
  2. Yazıyı kullanırken üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Not: Sihirli Hikaye'de yayınlanan eserler, genellikle anonim olduğu için; eser sahibini kaynak gösterme imkanı yoktur. Eserin düzenlemesini yapmak, Sihirli Hikaye'ye eserin sahiplik hakkını vermese de; Sihirli Hikaye kendi yaptığı düzenlemenin kullanım hakkını saklı tutma hakkına sahiptir.