Adamın biri eve; aldığı viagraları getirmiş. Papağanı tüm kutuyu bitirmiş. Bunu gören adam çok sinirlenmiş, papağanın ateşi sönsün, diye buzluğa atmış. 4 saat sonra buzluğu bir açmış ki papağan kan ter içinde kalmış. Adam: "Ne oldu sana; niye terledin; saatlerdir buzluktasın?" deyince. Papağan:

- Kolaysa sen dene bakalım, saatlerdir tavukların donmuş bacaklarını açmaya çalışıyorum! demiş.

Oy ver:
loading
5(6 oy)

Temel gece eve çok geç vakitte zil zurna sarhoş olarak gelmiş. Sabah kalktığında pantolunun üzerine kusup berbat ettiğini farketmiş. Durumu karısı Fadime'ye farkettirmemek için:

- Ula Fadime demiş, Tün muhtar içtu içtu en soninda ta üstüme kusti.

Fadime almış pantolu yıkamaya götürmüş. Biraz sonra da içerden seslenmiş.

- Ula Temel ha pok yiyenun uşağu muhtar pantola sadece kusmamiş. Ha pir te içüne pislemuş!...

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Temel Fadime'ye sormuş:

- Fadime, pen ölürsem penden sonra ne yaparsun?

Fadime cevap vermiş:

- Pen ölünce sen ne yaparsan pen te oni yaparum.

Temel:

- Kevaşe!...

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Adam, karısının kedisinden nefret etmektedir. Kadın evde yokken arabaya attığı gibi uzak bir mahalleye bırakır hayvanı... Eve geri gelir bakar bizimki kanepenin üzerinde mışıl mışıl uyuyor. Ertesi hafta daha uzağa bırakır. Geri gelir bizimki gene kanepenin üzerinde!... Bir hafta sonra daha da uzağa bırakır, geri gelir, gene evde!... En sonunda alır hayvanı gider... Gider... Gider... Akşam evin telefonu çalar.. Karısı telefonu açar. Karşısında kocası.

- Alo? Necla kedi evde mi?

- Evdeee...

- Versene şu lavuğu bana yolu tarif etsin!...

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Köyün birinde bir boğa varmış, köyde ne kadar dişi mahlukat varsa hepsine asılıyormuş. Tüm köylü illallah etmişler. Sonunda yakındaki devlet üretme çiftliğine götürmeye karar vermişler. Götürmüşler durumu anlatmışlar müdür pek memnun olmuş ve boğayı almış aradan bir zaman geçmiş ve köylüler boğayı görmeye gitmişler. Müdürle karşılaşınca müdür bunları bir haşlamış. Köylüler şaşırmışlar o azgın boğada tık yok. Nerde olduğunu sormuşlar. Yerini öğrenip yanına gitmişler. Boğa bir ağacın altında yatmış ağzında sigara keyf yapıyor.

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Sayfalar