Birkaç Yıllık Evli Çift

Birkaç yıllık evli çiftin bir bebekleri olur. Ancak günler haftalar geçtikçe bebeğin çok farklı ve insanüstü yetenekleri olduğu ortaya çıkar. Bir yaşına geldiğinde yetişkin gibi konuşur, iki yaşında aklınıza gelen her dilde okuyup yazmaya baslar, üç yaşında ileri matematik profesörleriyle tartışmaya oturur ve dört yaşında gelecekle ilgili inanılmaz tahminlerde bulunmaya baslar... Der ki:

- Tam 1 yıl sonra bugün ben öleceğim, ben öldükten 2 yıl sonra annem ölecek, annem öldükten 1 yıl sonra babam ölecek...

Ve tam bir yıl sonra çocuk ölür... Baba çok uyanık olduğu için karısını hemen milyarlar değerinde sigortalatır ve iki yıl sonra da anne ölür... Baba bir yıllık ömrünün kaldığının farkında… Karısının sigortasından kazandığı parayla evlere, arabalara, seyahatlere ve birbirinden güzel kadınlara yatırım yapar... Ölümüne bir gün kala en yakın arkadaşı Rıza’yı da evine davet eder. Son parasıyla iki konsomatris kiralar; biri Rıza için, diğeri kendi için. Önce süper lüks villanın havuzunda eğlence, sonra yatak odasında zevk dolu bir gece. Adam her şey bittiğinde gözlerini kapatır ve:

- Vay be yarın ölmüş olacağım. Ama ne hayat geçirdim, her şeyi yaptım, dolu dolu yaşadım her şeyi. Helal olsun bana… diyerek keyifle uykuya dalar.

Sabah bir de gözlerini açar ki hala yaşıyor! Yatakta şaşkınlık içinde bakınırken geceyi beraber geçirdiği konsomatris yanında yatıyor. Arkadaşı için tuttuğu konsomatris telaşla içeri girer. Der ki:

- Hemen aşağıya gelin ne olur... Rıza bey uyanmıyor... Galiba ölmüş!!!

Oy ver:
loading
2(9 oy)