Hayvan Fıkraları

Hayvan fıkraları; bazı hayvanların belirgin özelliklerini ön plana çıkararak üretilen fıkralardır. Bazılarında hayvanlar konuşturulur (Fabl).

Adamın biri eve; aldığı viagraları getirmiş. Papağanı tüm kutuyu bitirmiş. Bunu gören adam çok sinirlenmiş, papağanın ateşi sönsün, diye buzluğa atmış. 4 saat sonra buzluğu bir açmış ki papağan kan ter içinde kalmış. Adam: "Ne oldu sana; niye terledin; saatlerdir buzluktasın?" deyince. Papağan:

- Kolaysa sen dene bakalım, saatlerdir tavukların donmuş bacaklarını açmaya çalışıyorum! demiş.

Oy ver:
loading
5(6 oy)

Adam, karısının kedisinden nefret etmektedir. Kadın evde yokken arabaya attığı gibi uzak bir mahalleye bırakır hayvanı... Eve geri gelir bakar bizimki kanepenin üzerinde mışıl mışıl uyuyor. Ertesi hafta daha uzağa bırakır. Geri gelir bizimki gene kanepenin üzerinde!... Bir hafta sonra daha da uzağa bırakır, geri gelir, gene evde!... En sonunda alır hayvanı gider... Gider... Gider... Akşam evin telefonu çalar.. Karısı telefonu açar. Karşısında kocası.

- Alo? Necla kedi evde mi?

- Evdeee...

- Versene şu lavuğu bana yolu tarif etsin!...

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Köyün birinde bir boğa varmış, köyde ne kadar dişi mahlukat varsa hepsine asılıyormuş. Tüm köylü illallah etmişler. Sonunda yakındaki devlet üretme çiftliğine götürmeye karar vermişler. Götürmüşler durumu anlatmışlar müdür pek memnun olmuş ve boğayı almış aradan bir zaman geçmiş ve köylüler boğayı görmeye gitmişler. Müdürle karşılaşınca müdür bunları bir haşlamış. Köylüler şaşırmışlar o azgın boğada tık yok. Nerde olduğunu sormuşlar. Yerini öğrenip yanına gitmişler. Boğa bir ağacın altında yatmış ağzında sigara keyf yapıyor.

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Kurbağalar ölünce sorgulanmak üzere meleklerin yanlarına giderlermiş. Bir gün dünya üzerinde 100 kurbağa ölmüş. Hepsi sorgulanmak üzere bir meleğin yanına gitmişler. Melek sormuş: "Adını ve yaptıgın şeyleri söyle" demiş. 1. kurbaga: "Adım Joe birinkitiye girdim, birikintiden çıktım!" demiş. Her sordugunda sadece kurbagaların adları değişiyormuş ama yaptıkları tek sey birikintiye girip çıkmakmış... Melek bu birikintiyi bir gölcük gibi bir şey olarak düşünmüş. En son kurbaya sıra gelmiş melek sormuş:

- Adını ve yaptığın şeyleri söyle, demiş.

Kurbağa:

Oy ver:
loading
5(4 oy)

Bir adam otomobiliyle şehirler arası yolda giderken yol kenarında bir köylünün otostop çektiğini görmüş. Köylünün yanında bir de inek varmış. Adam köylüye yardımcı olmak için durmuş.

- Hayırdır hemşerim, ne tarafa gideceksin?

- İlerdeki kasabaya kadar beyim.

- İyi ama bu inek ne olacak?

- Onu dert etme beyim arka tampona bağlarız o gelir.

Bu duruma pek aklı yatmayan adam köylünün durumuna acıyarak onu arabaya almış. İneği ise köylünün dediği gibi arka tampona bağlamışlar. Araba yavaş yavaş ilerlemiş. Adamın hızlanmaya çekindiğini anlayan köylü:

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Sayfalar