İşemek

Adamın teki bir bara gitmiş. Tam otururken barmen "Bana bir b.." demeden barmen:

- Beklesene kardeşim sana mı bakacağım; diğer müşterilere mi? diye terslemiş.

Aradan 1-2 dakika geçmiş yine Adam atılmış:

- Barmen bana bir bira verirmisin? demiş.

Barmen de "Al lan biranı!" deyip masaya sertçe bardağı koymuş. "Barmen bir dakika bakar mısın?" demiş adam. "Gene ne istiyorsun?" diye çıkışarak gelmiş. Adam:

- Sizinle bir iddiaya girmek istiyorum! demiş.

Barmen:

- Ne iddası?

- Bakın... demiş adam; şu barın sonuna bir likör bardağı koyacağım ve oturduğum sandalyemin üstüne çıkıp bardağın içine hiç sağa sola bir damla damlatmadan işeyeceğim. Seninle 1000 dolarına iddaya girmek istiyorum.

Demiş ve parayı çıkartıp masaya koymuş. Barmen şaşırıp kem küm ederken adam barmene; sen biraz düşün ben bir tuvalete gidip geleyim demiş. Barda oturanlar ısrarla: "İddiaya gir... iddiaya gir damlatmaması sıçratmaması imkansız" demişler. O sırada adam tuvaletten gelmiş ve sormuş:

- Evet iddiaya giriyormusun?

Barmen "Tamam" demiş "kabul ediyorum". Adam bardağı barın sonuna koymuş, gitmiş sandalyesinin üstüne çıkmış açmış fermuarını bardakilerin üstüne, barmenin suratına, barın heryerine işemiş fermuarı kapatıp kendinden emin bir ifadeyle yerine oturmuş. Barmen kazandığı 1000 doların sevinciyle sırıtarak adamın yanına gelmiş:

- 1000 dolar kaybettin ama neden üzülmüyorsun?

Adam bak demiş barmene:

- Şu tuvaletin yanındaki gurubu görüyormusun demiş onlarla iddiaya girdim! Dedim ki; şimdi gidip şu barmenin ağzına yüzüne işeyeceğim ve barmen gülecek. Sayende 5000 dolar kazandım sağol!...

Oy ver:
loading
4.5(2 oy)