Yahudi Kanı

Zengin bir Arap Şeyhi acilen kalp ameliyatı geçirecekmiş. Doktorlar ameliyat sırasında gerekeceğinden kan bankasından kan istemişler. Ancak kan bankasında hiç 0Rh- kan kalmamış. Malum nadir bulunan bir kan olunca, durum da acil olunca hastane personeli ve yatan hastaların yakınlarının dosyaları incelenmiş. Yahudi bir hasta yakını uyumlu kana sahipmiş. Rızası ile kan alınıp, ameliyat başarıyla gerçekleşmiş. Ameliyattan sonra Arap Şeyhi, kendisine kan veren yahudiye; bir teşekkür notu ile beraber müthiş bir otomobil ve bir milyon dolar para göndermiş.

Arap Şeyhi, taburcu olduktan birkaç gün sonra komplikasyonlar olmuş ve bir kere daha ameliyet olması gerekmiş. Arap Şeyhi'nin tekrar ameliyat olması gerektiğini duyan yahudi hemen hastaneye gelmiş. Yine kan vermiş ve Arap Şeyhi ameliyat edilmiş. Ameliyattan sonra Arap Şeyhi bu defa kendisine kan veren yahudiye; bir teşekkür notu ile bir paket baklava yollamış.

Çok daha kıymetli hediyeler ve para bekleyen yahudi çok büyük hayal kırıkılığına uğramış. Bu kez Arap Şeyhi'nin notuna bir cavap yazıp, münasip bir dille; "Neden bu kadar cimri davrandığını?" sormuş.

Arap Şeyhi'nin yanıtı gecikmemiş:

- Ya habibi, gözümün nuru! Sen de biliyorsun ki artık damarlarımda yahudi kanı dolaşıyor!

Oy ver:
loading
4(26 oy)