Deep Web Nedir?

Merhaba sevgili okuyucular. Zannedersem bu kadar kısa sürede yazı ekleyerek rekor kırdım fakat bundan böyle olabildiğince aktif olmaya özen göstereceğim. Diyorum diyorum ama bir türlü fırsat olmuyor. Açıkçası ben kopyala yapıştır mantığına karşıyım o yüzden bir yerde ki yazıyı alıp koymak yerine iyice araştırıp çeşitli bilgilere ulaşmaya çalışıyorum bu yüzden hem yazıyı hazırlamam uzun sürüyor hemde malum çeşitli sebeplerden dolayı (okul,projeler vs.) böyle nadir ekliyorum. Neyse lafı uzatmayayım.

Bugün size dünya üzerinde ki en gerçek hikayeyi anlatacağım. Bu sefer doğa üstü varlıklardan, paranormal olaylardan biraz uzaklaşacağız. Çünkü bu sefer işler hiç ama hiç olmadığı kadar ciddi. Deep Web bilinen adıyla derin internet yada karanlık internet olarak geçmekte. Burada bit coin sistemi olmakta bu sanal para sayesinde dünyanın öbür ucunda ki birisine çok kolay para transferi yapılabilmekte. Ayrıca bit coin merkez bankasına bağlı olmadığı için akıbeti hiç ama hiç belli değil. Bu bit coinleri normal parayla, kredi kartıyla satın alabiliyor yada çeşitli teknoloji ürünleri (pc, tablet vb.) sayesinde belirli şifreleri kırıp bit coin elde edebiliyor ve bu bit coinleri ister kullanabiliyor isterseniz de satabiliyorsunuz. Bu işi yapmaya madencilik adı veriliyor. Ayrıca bit coin sayesinde bir haftada zengin olup bir haftada batanlar da mevcut. Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor. Fakat hatırlatırım bu sadece deep web in para sistemi işin en karanlık tarafına şimdi geliyoruz.

Deep Web aslında senelerdir olan bir sistem. Hatta ha önce onun kurulduğunun ve üzerine günümüz internetinin inşa edildiği söylenmekte. Deep Web de katmanlar bulunuyor 1. katman aslında bizim kullandığımız çeşitli sosyal medya hesaplarını oluşturuyor. 2. katman ise adminlerin ve çeşitli forum yöneticilerinin kullandığı katman. 3. Katmana inebilmek için farklı tarayıcı olan Tor Browser gerekiyor ve işler biraz tuhaflaşmaya başlıyor bu katmanda hackerlar boy göstermekte ve 4. katmana geldiğimizde rehberimiz Tor Browser da bizi terk ediyor. Bu katmandan sonra göreceğiniz ve duyacağınız şeyler bile eminim yüzünüzün buruşmasına sebep olacaklar.
çünkü 4. katmandan sonra karşımıza; devlet adamlarının hiç bir yerde bulamayacağınız videoları ve bilgileri, hükümetler hakkında enteresan bilgiler, kiralık katil ilanları, insan tüccarları, çeşitli ve hiç bir yerde kolay kolay bulamayacağınız zararlı madde satıcıları, birilerinin kimlik bilgilerini çalabilecek istediğiniz güvenlik sistemlerini hackleye bilecek ileri seviyede hackerlar, çocuk istismarı, silah kaçakçılığı, işkence videoları, çeşitli yamyamlık videoları, çeşitli tarikatların ve terör örgütlerinin beyin yıkama videoları ve forumları, hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneyler ve daha gerçekten aklınıza gelebilecek her şey mevcut. Kısacası gerçekten uzak durmanız gereken hakkında araştırma yapmak isteseniz dahi asla girmemeniz gereken bir yer. Yazının başında da belirttiğim gibi bu görebileceğiniz en gerçek yer ve ciddi anlamda psikolojinizi bozabilecek üstüne üstün başınızı çok ciddi anlamda belaya sokabilecek bir yer.

Ayrıca şunları da bilmenizde fayda var. Normal tarayıcılar giremediği için Tor Browser sayesinde girildiğini söylemiştim. Fakat tor browser ile girdiğiniz zaman siz başka birisinini başka biriside sizin ıp adresiniz üzerinden geçiş sağlıyor. Aslında bu tarayıcı sayesinde herkes birbirine köprü görevi görüyor. Böylelikle başınıza iş açılması çok daha kolay oluyor. Ayrıca çeşitli yazılım bilgileri ki bunları çok çok iyi bilmediğiniz sürece ve çeşitli ekipmanlarınız yoksa yeriniz çok kolay bir şekilde tespit ediliyor. Ayrıca çeşitli ilanlarda alıcı satıcı kılığında FBI cirit atıp suçluları tuzağa düşürerek de yakalıyor. Çeşitli ülkelerinde ender bilgileri burada bulunduğu için aslında saman altından su yürütülüp bu bilgilerin açığa çıkmaması için hükümetler tarafından gizli destek bile sağlanıyor. Deep Web 8 katmandan oluşmakta hatta 9. katmanın olduğuna dair söylentiler bile var. Fakat 8. katmana gelene kadar ne kadar derine inilirse işlerde o kadar karanlıklara karışıyor. Ayrıca 8. katmana hala erişim sağlanamamış ve bir söylentiye göre 8. katmana erişildiği zaman internet üzerinde ki siber savaş bitecek fakat günümüz teknolojisi ile bile buraya erişim sağlanamamakta. Ayrıca 4. katmandan sonra siteler bildiğimiz www.sihirlihikaye .com, .net gibi adresler yerine internet siteleri karışık harf ve rakamlardan oluşan ve . onion olarak biten bir sistem kullanmaktalar. Zaten burada ki sitelerin amacı deşifre olmamak çeşitli güvenlik güçleri tarafından yakalanmamak. Bu yüzden de sürekli ıp değişikliğine gidiyorlar. Tabi bu güne kadar yakalanan ve yıllardır faaliyetlerini sürdürüp yakalanmayanlarda mevcut.

Kısacası sevgili okurlar yasaklar insanların daha çok ilgisini çekiyor bu bir gerçek. Kısıtlamalar aslında insanları özgürlük düşüncelerine itiyor fakat burası ne bana bir şey olmaz mantığıyla nede çok derinlere inmeden bir takılalım ya denilebilecek bir yer değil. Bir anda FBI 'ın , çeşitli tarikatların hatta tetikçilerin hedefine düşme ihtimaliniz var. Öyle ki bu durumdan kurtulabilmeniz içinde fazlasıyla uğraşmanız ve internet dünyasına tövbe etme ihtimaliniz çok yüksek. Durup dururken başınızı belaya sokmanın da bir anlamı yok açıkçası.

Efenim umarım iyi bir faydam dokunmuştur diyor ve bir sonra ki yazıda görüşmek dileklerimle şimdilik çıkıyorum.

Oy ver:
loading
3.5(41 oy)