Katiller Hakkında

Merhaba sevgili sihirli hikaye okurları. Bu sefer sizlere farklı bir konu hakkında bir yazı yazacağım. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu sefer konumuz paranormal olaylar değil biz insanlar. Evet bu sefer biz insanlar diyorum zaten ne oluyorsa bizim başımıza geliyor bizim yüzümüzden oluyor. Lafı fazla uzatmadan konuya giriş yapıyorum.

İnsan hayatı aslında oldukça sallantıda giden bir kavram. Nitekim biz insanlar yaradılışımızdan ötürü hep bir merak hep bir sorgulama içindeyiz. Kimiz biz? Nereden geldik nereye gidiyoruz ? Amacımız ne ? Gibi soruların yanı sıra bir çok şeyden etkilene de biliyoruz. Özellikle çocukluk çağımız yanlış yönlendirilmeye çok açık olduğundan ve kişiliğimizi belirlemeye başladığından tehlikeli bir dönem. Bu yüzden aile, eğitim ve çevre etkisi çok fazla önemli oluyor. Yanlış çevre, yanlış arkadaşlık gibi vakaları bu güne kadar çok duyduk ve malesef de çok duyacağız. Bu konuya değinmemin sebebi aslında bu katiller diye adlandırdığımız insanların büyük bir kısmının çok yetenekli ve okumuş insanlar olmaları ve bizden, toplumdan birileri iken birer cani dönüşmelerinden kaynaklanıyor. Hatta Tedd Bundy Amerikanın ilk seri katilidir ve seri katil kelimesi bu adam yüzünden çıkmıştır fakat ne tuhaftır ki kendisi aslında yakışıklı birisi olmakla birlikte aynı zamanda hukuk fakültesi mezunudur. Çok akıllı olmasından kaynaklı yakalanması da epey uzun sürmüştür. Uzmanların katiller hakkında değerlendirmeleri de yanlış yönlendirmeye çıkmaktadır. Hatta içinde şiddet arzusu olan bu insanlar iyi bir eğitim alırsa çok iyi bir cerrah olabileceği görüşü savunulmaktadır. Tabi akli dengesi yerinde olmayanlar da mevcuttur. Hatta geçenlerde komşusunu öldüren genç bir kıza polisler neden öldürdüğünü sorduğunda; ' Öldürme hissinin nasıl bir şey olduğunu merak ettim ' diye cevap vermiştir. Tabi sadistlik, mazoşistlik gibi huyları olan akli dengesi yerinde olmayan insanlar kesinlikle tedavi edilmelidir. Aslına bakarsanız bir çok katilin bu damgayı almasında ki etkenler çok fazladır.

Marilyn Manson şahsen benim çok sevdiğim bir müzisyendir. Nitekim Metal müzik yapmasından dolayı genellikle uçuk kaçık giyinmektedir, sahne şovları enteresandır ve gerçekten sesi de bir o kadar ilginçtir ve kendini gerçekten dinletir. Çocukken çok zorlu bir hayat geçirmiş arkadaşları tarafından sürekli itilip kakılmış ve yatılı okula gitse bile bu durum değişmemiştir. 9 yaşına geldiğinde bir komşusunun tacizine uğramış ve iyice psikolojisi bozulmuştur. Günün birinde sesinin keşfedilmesi ve profesyonel müzik kariyeri teklif edilmesiyle kendisini Metal camiasına fazlasıyla tanıtmış ve çok sağlam bir yer edinmiştir. Ayrıca tam bir Marilyn Monroe hastasıdır. Bir müddet seri katiller hakkında kitaplar okumuştur. Gene seri bir katil olan ve kendine bir katil ailesi kurup yaklaşık 35 cinayet işleyen Charles Manson 'un hayatını da okuyup müzik kariyerine başlayınca bu iki isimden esinlenip Marilyn Manson ismini almıştır. Ayrıca kendisi; ' insanlar beni sevmezler ama dinlerler ' diye bir söz etmiştir. Fakat şöyle de bir itirafta bulunmuştur;

' Eğer sesimi keşfetmeseydim ve müzik yapmasaydım muhtemelen sizde benim hayatımı bir seri katil olarak okurdunuz. '

Gördüğünüz üzere insanları tuhaf şeylere yaşadıkları yönlendirir fakat kendini kurtarabilen insanlarda elbette mevcuttur. Marilyn Manson gibi hatta ünlü aktör Keanu Reeves gibi. Keanu Reeves da çok zor bir hayat geçirmiştir fakat her şeye rağmen Hollywood yıldızı olmuştur. Tabi bu tarz durumlar kişiden kişiye değişim de göstermektedir. Buda psikolojiden kaynaklıdır. Elbette bizler belki onların arkadaşları olarak, belki onlara uzanan bir yardım eli olarak onlara yardım edebiliriz. Elbette uzmanlardan da yardım isteyerek. Yani demek istediğim bir çok şey aslında bizlerin elinde çünkü istemeden de olsa bazı insanları kötülüğe doğru ite biliyoruz. Dediğim gibi bu tarz durumları her insan farklı karşılar psikolojisi kaldırabilecek insanlar kaldıramayacak insanlar var. Sizlere bu sefer kendi çapımda bir yazı yazmak istedim. Umarım faydalı olmuşumdur umarım beğenmişsiniz dir. Bir sonra ki hikayede görüşmek üzere hoşcakalın.

Oy ver:
loading
3(53 oy)