asker

Temel'in askerlik yaptığı tabura yeni bir komutan gelmiş. Hemen askerlerin tabur içtiması için toplanmasını emretmiş. Askerler toplanınca hitaba başlamış:

- Sevgili askerlerim! Sizleri buraya tanışmak için toplattım. Yeni tabur komutanınız benim. Adım "Ahmet". Soyadım "Kırç". Tekrar ediyorum "Kırç". Arada "R" var. Sakın ola diliniz sürçmesin! Bu konuda çok hassasım... Fena yaparım! Şimdi yarım saat içinde soyadımı iyice eberlesin. Sonrasında dağılabilirsiniz. Emir komuta bölük komutanlarında...

Askerler kendi aralarında ezbere başlamışlar:

Oy ver:
loading
4(47 oy)

Komutan Temel'e sorar:

- Söyle bakalım Temel; cephanelik önünde nöbet tutuyorsun, birden cephanelik infilak etti ne yaparsın?

Temel:

- Herçesin tuyması içun havaya pir el ateş ederum komitanum!

Oy ver:
loading
4(59 oy)

Temel ile İdris, bir tekstil fabrikası açarlar. İlk yıl fabrikada sadece haki renkteki kumaştan üretim yapmaya karar verirler. Piyasadaki tüm haki renkteki kumaşları toplayıp, sipariş beklemeye koyulurlar. Günler geçer ancak tek bir sipariş bile alamazlar.

Oy ver:
loading
2.5(10 oy)

Temel'in asker olduğu bölük komutanına ne iş için lazım olduysa bir laz lazım olmuş. Komutan, "Koca bölükte bir tane çıkar herhalde" diye düşünüp bölüğü toplamış. "İçinizde laz varsa bir adım öne çıksın!" demiş. Bölükte hareket yok! Bir daha sormuş. Yine aynı. İnat etmiş "Yahu bir bölük askerin arasında bir tane mi laz olmaz" diye. Bölüğe tekli sıraya geçin diye emir vermiş. Bölük sıraya geçince de yeni emir vermiş "Bölük sağ baştan say! Fındık 1". Askerler başlamış. "Fındık 1", "Fındık 2"... derken sıra Temel'e gelmiş; "Finduk 85".

Oy ver:
loading
3.5(7 oy)

Birgün komutan Dursun'a sormuş:

- Vatan bizim neyimizdir?

- Vatan bizim anamızdır!

Komutan bir de Temel'e sormuş:

- Vatan bizim neyimizdir?

Temel:

- Dursun'un anasıymış komutanım!...

Oy ver:
loading
4(8 oy)

Sayfalar