Spor Fıkraları

Spor dostluk ve kardeşliktir. Fakat bazı insanlar, birçok sporun doğasında bulunan, rekabeti bir tutku derecesinde yaşayabilmektedir. İşte bu rekabet tutkusu spor fıkralarının ana konusunu oluşturur.

Muzip, kekeme bir dağcı, kendisi gibi dağcı bir arkadaşıyla birlikte dağa tırmanacaklarmış. Tırmanışın yarısında kekeme dağcı telaşlı bir şekilde başlamış:

- Çad.. çad.. çad...

Diğer dağcı, kendini zorlayak tırmanmaya çalışırken; bir aralık duraksayıp:

- Yukarı çıkalım, söylersin dostum demiş.

Zirveye vardıklarında, hala nefes nefese haldeyken sormuş:

Oy ver:
loading
4(51 oy)

Bir grup kadın golf oynamaktadırlar. Kadınlardan biri sert bir vuruş yapar ve top biraz ötede oynayan erkeklerin tarafına gider. Ayaktaki erkeklerin birine çarpar. Adam ellerini bacak arasında tutarak iki büklüm olur ve yere yıkılır. Kadınlar özür dilemek icin o tarafa doğru giderler. Adam yerde kıvranmaktadır. Kadınlardan biri:

- Beyefendi kusurumuza bakmayın istemeden oldu cok acıyor mu?

Adam cevap vermez ve elleri bacaklarının arasında inlemeye devam eder. Kadın:

- Beyfendi müsade edin size yardım edeyim ben fizik terapistiyim.

Adam:

Oy ver:
loading
3.5(36 oy)

İki arkadaş varmış futbol hastası. Öyle futbol hastasıymışlar ki; hep merak ederlermiş "öbür dünyada futbol var mı?" diye. Bunlar birbirlerine söz vermişler; "Önce ölen diğerinin rüyasına girecek ve öbür dünyada futbol olup olmadığını söyleyecek". Gel zaman git zaman biri ölmüş. Ölen, hayatta olanın rüyasına girmiş ve anlatmaya başlamış:

- Sana bir iyi bir de kötü haberim var! İyi haber burada futbol var, her hafta maç yapıyoruz.

Arkadaşı sorar:

- Peki kötü haber nedir?

- Haftaya kaleci sensin!...

Oy ver:
loading
4.5(71 oy)

Temel ve Dursun Galatasaray - Arsenal maçını izliyorlarmış. Temel, Galatasaray her gol attığında seviniyormuş. Dursun, Galatasaray'ın başarısını küçümsemek için:

- Bu ne biçim Türk takımı da? Oyuncuların 3-4 tanesi yabancı, demiş.

Temel takımını sonuna kadar savunmuş:

- Eee ne olmuş? Arsenal'in hepsi yabancı!...

Oy ver:
loading
4(42 oy)

Futbolcuyu bir kadınla aynı evde basarlar. Futbolcu daha pantolonunu giymeye fırsat bulmadan karşısında gazetecileri görür. Gazetecilerden biri sorar:

- Bir şey söylemek istiyor musun?

- İstiyorum! Biliyorsunuz herkes eskiden beri Türk futbolundaki alt yapı eksikliğinden bahseder durur. Görüyorsunuz... Altyapıda hiçbir sorun yok!...

Oy ver:
loading
4(37 oy)

Sayfalar