araba

Adamın biri Vosvos model otomobiliyle otoyolda ilerlerken birden arabası bozulmuş. Otomobili güç bela kenara çekmiş. "Sorunun ne olduğunu bulabilir miyim" diyerek kaputu açmış. Bir şey anlamamış. O sırada yardımsever bir şoför, yanında durup seslenmiş:

- Dostum bir problem mi var?

Adam "Evet. Yolda kaldım." demek için kafasını bir uzatmış ki; bir de ne görsün? Yanında bir Ferrari duruyor.

- Evet demiş. Arabam bozuldu!

Ferrari'nin şoförü demiş:

- Gelin en yakın tamirciye kadar arabanızı çekeyim.

Oy ver:
loading
4(88 oy)

Temel ile Dursun Dursun'un arabasıyla geziyorlarmış. Dursun bir ara demiş ki:

- Ula Temel kafayi uzat ta pir pakiver. Sağ sinyal lambasi yanmayi galiba?

Temel kafayı uzatıp sinyal lambasına bakmış:

- Yanayi, yanmayi, yanayi, yanmayi...

Oy ver:
loading
3.5(34 oy)

Temel ehliyeti yeni almış. Dümdüz yolda araba sürmeyi becerememiş; yolun kenarındaki direğe çarpıp, araçta sıkışıp kalmış. Kaza yerine gelen bir trafik polisi, kurtarma ekibi Temel'i sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışırken, Temel'in moralini yükseltmek için onu konuşturmaya başlamış.

- Beyefendi iyi iyimisiniz?

Temel; "İyiyim, iyiyim" demiş, "sıkıştım sadece."

Polis:

- Beyefendi isminizi söyleyin de eşinize haber verelim.

Temel:

- Gerek yok! demiş, Siz "kocan kaza geçirdi" deyin o beni tanır!...

Oy ver:
loading
3.5(25 oy)

Ünlü kalp cerrahı Michael Ellis DeBakey, bozulan arabasını tamirciye götürmüş. Tamirci doktoru görünce sormuş; "Siz ünlü doktor DeBakey değil misiniz?" "Evet" demiş doktor. Tamirci ellerine bulaşan yağı bir beze silip ellerini temizlemiş ve el sıkışmak için doktorun yanına gelmiş. El sıkıştıktan sonra tebesüm ederek söze başlamış:

Oy ver:
loading
3(21 oy)

Temel arabasıyla şehirler arası yolculuk yaparken, yol kenarında bir tabela görmüş. Tabelada "Yavaşla 70km" yazıyormuş. Temel hızını 70km'ye düşürüp devam etmiş. Biraz ilerde bir tabela daha: "Yavaşla 50km". Temel hızı 50'ye düşürmüş. İlerde bir tabela daha "Yavaşla 30km". Temel hızı 30'a düşürmüş. Bir tabela daha "Yavaşla 10km". Temel sinirlense de, buna da uyup hızını 10km'ye düşürmüş. Bir saatlik yolculuktan sonra yeni bir tabela; "Yavaşla kasabasına hoş geldiniz"!!!

Oy ver:
loading
4(26 oy)

Sayfalar