Mitolojik Hikayeler

Gerek Yunan mitolojisinden, gerek Mısır mitolojisinden, gerek Kelt mitolojisinden gerekse de Türk mitolojisinden çeşitli hikayeler...

Merhaba sevgili okuyucular. öncelikle bu mitolojik hikayeler bölümüyle pek ilgilenemediğim için kusura bakmayın açıkçası korku bölümüyle de bayağıdır ilgilenemiyorum malum iş güç, okul derken hiç vakit kalmıyor. Neyse lafı uzatmayayım ve Türk Mitolojisinde çok bilindik bir karakter olan Şahmeran 'ın hikayesini anlatacağım. Aşağıda okuyacağınız hikaye nette kolay kolay hatta yüksek bir ihtimalle hiç bulamayacağınız bir hikayeydi. Çünkü bu hikayeyi bana babaannem anlattı. İsterseniz önce hikayemize geçelim gerekli açıklamaları ardından yapayım.

Oy ver:
loading
3.5(21 oy)

Herkese merhaba. Yazmaya yeniden başladığım şu günlerde bu bölümde yazmaktan da memnuniyet duyarak ilk hikayeme başlıyorum.Yunan mitolojisinde çeşit çeşit yaratıklar, kahramanlar, savaşlar anlatılır durur. Fantastik öğeler benim de olduğu gibi bir çok insanın ilgisini hep çekmiştir. Herkül genellikle ( ki Hercules veya Herakles diye de geçer) en bilindik kahramanlardan birisidir. 12 Görevi onun efsane olmasını sağlamıştır ve bu 12 görevin hepsi birbirinden zor ve hepsi başlı başına birbirinden fantastiktir. Zaten bunlara birazdan değineceğim o yüzden olayları baştan alalım.

Oy ver:
loading
4(20 oy)

Ariane, kıyılarında dalgaların kudurduğu, Naksos adasında yaşıyordu... Aşktan nasibini alamamış kederli kız Ariane, sevgilisi Theseus tarafından terkedilmişti. Bu acıyla ağlayıp sızlıyor, Theseus'a beddualar ediyordu.

Bazen kıyıda kumlar üzerine uzanıyor, kumları gözyaşları ile ıslatıyordu. Bazen de denize hakim yüksek bir kayaya çıkıyor ve Theseus'u götüren mavi geminin uzaklarda kayboluşunu tahayyül ederek, ayrılık gününü içi yanarak anıyor ve bağırıyordu:

Oy ver:
loading
4(39 oy)