Sıkça Sorulan Sorular

Kategori: 

Bazı fıkralar bizim açımızdan da komik değil. Ancak takdir edersiniz ki beğenmek görecelidir. Bu açıdan fıkraları komik ya da komik değil diye bir sınıflandırmaya tabii tutamıyoruz.

Alternatif bir yöntem olarak; hoşunuza giden fıkra veya hikayeler için "sevdim"i işaretleyebilir ya da yıldızlar ile oy verebilirsiniz. Bu yöntem beğenilen içeriği zamanla öne çıkaracaktır.

Kategori: 

Sihirli Hikaye: Ziyaretçilerini, düzgün bir Türkçe ile yazılmış, anonim hikayelerle ve fıkralarla buluşturmayı hedefleyen bir internet sitesidir.

Kategori: 

Sihirli Hikaye yönetimi; site kurucusu "halibrahim" kullanıcı adıyla kayıtlı , "MetalMan" kullanıcı adıyla kayıtlı Burak Aksak ve "gibsit" kullanıcı adıyla kayıtlı Hakan Baysarı'dan oluşur.

MetalMan "Korku Hikayeleri" bölümünün tam yetkili yöneticisidir.

Kategori: 

Sihirli Hikaye'ye ziyaretçiler tarafından yapılan yorumların bir yönetici tarafından onaylanması gerekir. Sitemize üye olduğunuz takdirde yorumunuz doğrudan yayınlanır, onaylanması gerekmez. Üye olmak için tıklayın

Yazmış olduğunuz yorumlar Genel Kurallar sayfasındaki kriterlere uymak zorundadır. Çok nadir olsa da yazdığınız yorum kriterlere uygun olduğu halde yayınlanmamışsa; bu durumu iletişim sayfasından bize bildirip, buna sebep olan problemin çözümüne ve sitemizi geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.

Kategori: 

Sihirli Hikaye ile yaşadığınız her türlü sorunu bize iletişim sayfasından bildirebilirisiniz. Mümkün olan en kısa sürede sorunu çözmeye çalışırız.

Ayrıca Sihirli Hikaye'ye:

  1. http://www.facebook.com/sihirlihikaye
  2. http://twitter.com/sihirlihikaye
  3. https://plus.google.com/107986322845675925747
  4. http://www.halilibrahimozdemir.com.tr

adreslerinin ilgili bölümlerinden de ulaşabilirsiniz.

Kategori: 

Sihirli Hikaye yeni altyapısı test edildiğinden dolayı captcha geçici olarak devre dışı bırakılmıştır.

Sihirli Hikaye başlangıçta istenmeyen yorumlarla uğraşmaktan pek rahatsız olayarak resim doğrulaması kullanmamaya dirense de; site yenilendikten sonra 10 gün içinde siteye 1 yılda yazılmış yorumdan fazla istenmeyen yorum gelince dayanamayarak resim doğrulaması kullanmaya başlamıştır. Ancak isterseniz üye olarak resim doğrulamasından kurtulabilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.

Kategori: 

Elbette üye olabilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.

Kategori: 

Hayır değil. Üye olmadan da site içeriğinde bulunan yazıları okuyabilir, yazılara yorumlar bırakabilirsiniz. Ancak üye olmayanlara ait yorumları bir yöneticinin onaylaması gerekir. Ayrıca üye olarak beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yazılarla ilgili daha gelişmiş özelliklere sahip olabilirsiniz. Üye olmak için tıklayın.

Kategori: 

Hayır. Sihirli Hikaye sitesine üyelik şu an ücretli olmadığı gibi gelecekte de ücretli hale getirilmesi düşünülmemektedir.

Kategori: 

Google web sitelerini indexler ve arama sonuçlarını bu yazılar içerisinden bularak kullanıcılarına sunar. Bu sebeple aradığınız yazı değiştirilmiş ya da taşınmış olabilir. Biz Sihirli Hikaye olarak taşıdığımız tüm yazılar için yönlendirme sunmaya çalışırız. Bu sebeple muhtemelen içerik değiştirildiyse ilgili sayfaya otomatik olarak yönlendirilirsiniz. İsterseniz ulaşmak istediğiniz yazıyı site içerisinde arayabilirsiniz.

Google zaman zaman, arama yaptığınız kelime grubunu parçalara bölerek sonuçlar getirebilir. Bu sebeple de bulduğunuzu sandığınız şey aradığınız şey olmayabilir.

Sihirli Hikaye; hikayeler ve fıkralarla dolu bir sitedir. Aradığınız bir hikaye ya da fıkrayı sitede bulamadığınız tadirde bize bildirebilir, ilgili yazının siteye eklenmesini rica edebilirsiniz. Biz Sihirli Hikaye olarak talebinizi elimizden geldiğince çabuk işleme koyar, istediğiniz içeriği (eğer uygunsa) sitemize eklemeye çalışırız.

Kategori: 

Arama sayfasında sunulan kelime önerileri yanlış yazılan kelimeleri önleme amacıyla eklenmiştir. Bu öneriler makine tarafından otomatik üretilmektedir. Ne yazık ki zaman zaman alakasız önerilerde bulunabilmektedir.

Kategori: 

Elbette. İstediğiniz yazı için gün içinde bir oy kullanabilirsiniz. Ayrıca oy kullanmak için üye olmanız da gerekmez.

Kategori: 

Hayır. Eğer tarayıcınızda javascript ayarı açıksa oy kullanımı işlemi ajax ile gerçekleşecek ve sayfa yeniden yüklenmeden oy kullanabilecekseniz. (Oy kullandığınızda sadece oy sonuçlarını gösteren yıldızlar ve oy kullananların sayısını gösteren kısım güncellenir.) Eğer javascript devre dışı bırakılmış ise oy kullanma işlevi çalışmayacaktır.

Kategori: 

Hayır. Sihirli Hikaye sitesinde beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yazıları işaretleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için üye olmanız gerekmez. Fakat üye olarak sevdiğiniz yazıları profil sayfanızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca üyelerin beğenmedim olarak işaretlediği yazılar artık, sitenin sağ tarafında bulunan "Yeni Yazılar", "Çok Okunanlar", "Rastgele Yazılar" vb. yazı listelerinde görünmez. Üye olmak için tıklayın.

Kategori: 
  1. Sitede beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yazıları işaretleyerek; yazıyı sizden sonra okuyacak olanların, yazı hakkında fikir sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Sitedeki kaliteli içeriğin ortaya çıkmasına yardımcı olmuş olursunuz.
  3. Eğer üye olduktan sonra beğendiğiniz yazıları işaretlerseniz; daha sonra bu yazılara kolayca ulaşabileceğiniz bir liste oluşturursunuz. "Beğen"i işaretlediğiniz yazılara profil safanızdan kolayca ulaşabilirsiniz.
  4. Eğer üye iseniz beğenmediğiniz yazılar artık sitenin sağ tarafındaki; "Yeni Yazılar", "Çok Okunanlar", "Rastgele yazılar" vb. yazı listelerinde çıkmayacaktır. Üye olmak için tıklayın.
Kategori: 

Evet. "Reklam" sayfasında Sihirli Hikaye sitesine reklam vermek için ayrıntılı açıklamaları bulabilirsiniz.