hayvan

Aslan ve çakal ormanda otururlarken canları sıkılmış. "Ne yapalım?" diye düşünmüşler. Bakmışlar tavşan geçiyor... Çakal demiş ki:

- Tavşanı dövelim!

Aslan demiş:

- Ne diye döveceğiz?

Çakal:

- Kralım! demiş. Şapkası yok diye dövelim!

Oy ver:
loading
4(154 oy)

Kadının birinin güzel bir kedisi varmış. Kadın ne zaman dışarı çıksa mahallenin erkek kedileri, dişi kediye tacavüz ediyormuş. Dişi kedinin sahibi bunun üzerine bir büyücüye gitmiş. Büyücü; "Erkek kedilerin saldırmaması için kedinin üzerine benzin dök." demiş. Kadın büyücünün dediğini yapmış ve işe yaramış. Bir, iki gün kimse kediye saldırmamış. Üçüncü gün kedi eve gelmemiş. Telaşlanan kadın komşususuna kedisini görüp görmediğini sormuş. Komşu da:

- Senin kedinin benzini rampada bitmiş. Mahallenin erkek kedileri arkadan itiyorlardı, demiş.

Oy ver:
loading
3.5(142 oy)

Birgün kapı çalınmış. İçerdeki papagan; "Kim o?" demiş. Kapıdaki; "Elektrikçi" demiş. İçerden ses çıkmayınca elektrikçi tekrar zile basmış. Papağan yine sormuş; "Kim o?" Adam tekrarlamış; "Elektrikçi". İçerden yine ses çıkmamış ve bu böyle devam etmiş. Sonunda zavallı elektrikçinin kalbi buna dayanamamış ve oracıkta yığılıp kalmış. Bir süre sonra ev sahibi gelmiş. Tam kapıyı açacağı sırada ışıklar sönmüş ve kadının ayağı bir şeye takılmış. Kadın; "Kim o?" demiş. İçerden bir ses; "Elektrikçi!!!"

Oy ver:
loading
3.5(62 oy)

Adam bir çiftliğin yanından geçerken içeride hızlı hızlı koşan bir şeyler görür. Dikkatlice bakınca, bunların 3 bacaklı tavuklar olduğunu farkeder. Merak eder ve çiftliğin kapısını çalar. Sahiplerine bunların nasıl olduğunu sorar. Çiftlik sahibi anlatır:

- Biz 3 kişiyiz. Bir tavuk kesiyoruz 2 but çıkıyor. 2 tavuk kesiyoruz 1 but artıyor. Özel bir yem geliştirdik ve sonuçta bu 3 bacaklı tavukları ürettik.

Adam iyice şaşırır ve sorar:

- Nasıl bari eti lezzetli mi?

Çiftlik sahibi cevaplar:

- Bilmiyoruz... Daha yakalamadık ki!...

Oy ver:
loading
4(48 oy)

Adamın biri tıra tavuk yüklemiş. Türkiye'den Almanya'ya götürmek için yola çıkmış. Adamın yanına papağanını da almış. Papağan bir içeri, bir dışarı uçuyormuş. Adam yol kenarında otostop yapan genç bir kızı durup almış. Kız çok güzelmiş. Kız camdan bakarken bir ses duymuş:

- Bir öpücük ver, vermezsen seni aşağıya atarım!

Kız:

- Utanmıyor musun babam yaşında adamsın, diyerek adamı terslemiş.

Adam gayet sakin, ne oluyor havasında yoluna devam etmiş. Biraz sonra bir daha:

- Bir öpücük ver, vermezsen seni aşağıya atarım!

Oy ver:
loading
4(41 oy)

Sayfalar