sarhoş

Temel hayattan hiç zevk almıyormuş her akşam başka bir barda sabahlara kadar içip eğlenmeye çalışıyormuş. Bir gün yine eğlenecek bir yer ararken; bir arkadaşı "Sarı Bar" diye bir yer önermiş. Temel akşam Sarı Bar'a gitmiş. Her akşam gittiği mekanlardan hiç farkı yokmuş. Eğlenecek bir şey bulamayınca yine sünger gibi içmeye başlamış.

Oy ver:
loading
4(30 oy)

Temel gece eve çok geç vakitte zil zurna sarhoş olarak gelmiş. Sabah kalktığında pantolunun üzerine kusup berbat ettiğini farketmiş. Durumu karısı Fadime'ye farkettirmemek için:

- Ula Fadime demiş, Tün muhtar içtu içtu en soninda ta üstüme kusti.

Fadime almış pantolu yıkamaya götürmüş. Biraz sonra da içerden seslenmiş.

- Ula Temel ha pok yiyenun uşağu muhtar pantola sadece kusmamiş. Ha pir te içüne pislemuş!...

Oy ver:
loading
5(5 oy)

Temel bir gün bara gitmiş. Barmene bir bira ne kadar diye sormuş barmen de 250000 lira demiş. Temel cebinden 10000lik madeni paraları çıkarmış ve üst üste dizmiş sonra elinin tersiyle paralara vurmuş. Paralar etrafa yayılmış ama barmen sesini çıkarmamış. Ertesi gün Temel tekrar aynı bara giderek barmene bir bira ne kadar diye sormuş barmen gene aynı cevabı vermiş 250000 lira Temel bu sefer cebinden kağıt 500000 lik çıkarıp parayı masanın üstüne koymuş. Barmen de dünden kalan hıncını almak için paranın üstünü madeni paraları üst üste dizip elinin tersiyle vurarak vermiş.

Oy ver:
loading
3.5(45 oy)

Adam kafayı çekmiş, sokağın ortasında, nara atıp duruyor. Arada bir de hükümete ağza alınmayacak küfürler savuruyor. Tabii polis hemen yetişiyor ve bizimki; kendini karakolda komiserin karşısında buluyor. Komiser, adama sinirli sinirli kafasını sallayarak:

- Sen... diyor. Kimsin be, a kaz kafalı, a hayvan? Sen nasıl küfür edersin hükümete, a sersem?

Adamcağız, aklı başına gelmis, durumun farkına varmış, hemen:

- Komiserim... diyor. Ben vallahi Arjantin hükümetine küfür ettim!

Komiser, hırsla yerinden fırlayıp, haykırıyor:

Oy ver:
loading
3.5(3 oy)

İlkokul 5. sınıfta resim dersinde öğretmen: "Çocuklar konu serbest, hayvan resimleri çizin bakayım" dedi. 10 dakika sonra küçük Ahmet el kaldırdı. Öğretmen yanına geldi. Resim kağıdının üzerinde bir sinek duruyordu. Çocuğun bu sinekten şikayetçi olduğunu zanneden öğretmen eliyle sineği kovaladı ama hayvan hiç hareket etmedi. Biraz daha dikkatli bakınca da sineğin gerçek olmadığını fark etti. Bu bir sinek resmiydi. Öğretmen şaşkınlıkla sordu:

- Sen mi yaptın oğlum bu resmi?

- Evet öğretmenim.

- Peki bir de at resmi yap bakayım.

Oy ver:
loading
3.5(20 oy)

Sayfalar