deli

Delileri başka hastaneye uçakla nakil yapıyorlarmış. Uçak havalandıktan sonra uçakta müthiş bir gürültü... Kaptan pilot çok rahatsız olmuş sesten. Bu gürültüyle bu yolculuk çekilmez deyip delilerin başındaki hemşireyi çağırtmış. "Hemşire hanı bunları bir oyunla falan oyalasanız!" demiş. Hemşire "Tamam!" deyip çıkmış. Kısa bir süre sonra uçakta çıt sesi bile kalmamış. Pilot merak etmiş, kabinden çıkıp hemşirenin yanına gitmiş, bakmış ki hemşire tek başına oturuyor. Pilot:

- Hemşire hanım hastalar nerede? diye sormuş.

Hemşire cevap vermiş:

Oy ver:
loading
4(21 oy)

Tımarhanedeki deliler doktorlar tarafından muayene edilmektedir. Hastalara doktorlar tarafından değişik sorular sorulur. Delilerden bir tanesi mantıklı cevaplar verir ve doktorlar onun akıllanmış olabileceğini düşünürler. Doktorlardan biri sorar:

- Hastaneden çıkınca ne iş yapmayı düşünüyosun?

- Kunduracıyım efendim.

- Bana bir ayakkabı diker misin?

- Tabi efendim!

Oy ver:
loading
4(18 oy)

Berberin biri dükkanında çalışırken radyodan bir anons duyulur:

- Dikkat! Akıl hastanesinden bir deli kaçmıştır, çok tehlikeli ve saldırgan olduğundan sakın tartışmaya girmeyin ne derse yapın!

Berber, "Hay Allah neler oluyor?" derken birazdan içeri biri girer kotuğa oturur.

- Beni traş et!

Berber:

- Nasıl olsun efendim?

Adam:

- Kafamın tam tepesini traş et yanlar kalsın.

Berber:

- "Amma cins adam" der. Traşı yapar, bitirir.

Adam:

- Şimdi git biraz tütün ve köz getir.

Oy ver:
loading
2.5(10 oy)

Bir gün tımarhane görevlilerinden biri bahçede gezerken iki deli görmüş. Bakmış ki delinin biri ağacın üstünde; biri ise ağacın altında. İkisi de bir şeyler yapıyormuş. Aşağıdakine sormuş:

- Yukarıdaki ne yapıyor?

- Şu yukarıdaki mi? Sen buna bakma, salak işte... Ceviz ağacından armut toplamaya çalışıyor!

- Peki ya sen burada ne yapıyorsun?

- Ben de düşen armutları topluyorum!...

Oy ver:
loading
4.5(11 oy)

Birgün tımarhanede yangın çıkar. Doktorlar delileri nasıl çıkaracağız derken başhekim parlak bir fikir sunar: "Hasta bakıcıyı soyup aralarına yollayalım. Canlı bomba sanıp kaçarlar!" doktorların hepsi mecburen tamam der ve planı uygulamaya koyarlar. Hasta bakıcı emir kulu olduğu için mecburiyetten soyunup gider. Deliler aynen dedikleri gibi bunu canlı bomba sanar ama camdan atarlar. Bunun üzerine bizim başhekim doktorlardan birini yollar yine camdan atarlar.

Oy ver:
loading
3.5(6 oy)

Sayfalar