Dursun

Temel, Amerika'nın haksız yere Irak'a savaş açmasından rahatsız olur. Bir şekilde beyaz sarayın telefon numarasını bulup, başkan Bush'a telefon eder:

- Bağa bak uşağum! Siz madem Irak'a haksız yere savaş açtınız, ben de size savaş açıyorum haberiniz ola!

Bush, ciddiyetini pek bozmadan sorar:

- Peki bu savaşı hangi ülke adına açıyorsunuz?

Temel:

- Ben Türk'üm ama savaşı ülke olarak açmıyoruz... Biz savaşı; ben, kayınbiraderim İdris, halaoğlu Dursun, kahvehanedeki 6 arkadaşla beraber kendi adımıza açıyoruz da!

Oy ver:
loading
5(1 oy)

Birgün Dursun'un sesi kısılmış. Temel'i almaya gitmiş. Fadime de cam siliyormuş. Dursun kısık sesiyle sormuş:

- Temel evde mi?

Fadime de kısık sesle cevap vermiş:

- Yok! Gel, gel!...

Oy ver:
loading
5(1 oy)

Bir gün Temel ve Dursun bakmışlar Türkiye'de iş yok, Almanya'ya gitmeye karar vermişler ama ceplerinde para yok. Bir firmanın Almanya'ya hayvan ihraç ettiğini öğrenip, bu hayvan sürüsünün arasına karışmaya karar vermişler. Varı-yoğu satıp güç bela bir inek kostümü almışlar. Temel öne, Dursun'da arkaya geçmiş. Gümrüğe gitmişler. Gümrükteki memur daha ilk bakışında farketmiş sürüdeki sahte ineği. Gümrük memuru, yanındaki diğer memuru da el hareketiyle uyarıp; başlamışlar bizimkilerle dalga geçmeye. Gümrükçülerden biri bunların önüne biraz saman koymuş. Diğer gümrükçüye:

Oy ver:
loading
4.5(3 oy)

Temel ile Dursun İngiltere'ye gitmişler. Gezerlerken de İngiltere'nin şu meşhur iki katlı otobüslerinden birine binmişler. Temel hemen üst kata çıkmış, Dursun da alt katta bir yere geçmiş. Biraz dolaştıktan sonra Temel sıkılıp, cep telefonunu çıkartmış alt kattaki Dursun'u aramış:

- Alo Dursun. Orada durumlar nasıl?

Dursun:

- Temel haçan bizim şoför uyumuş, otobüs kendi kendine gidiyor...

Temel:

- O da bir şey mi Dursun? Bizim katta şoför bile yok!...

Oy ver:
loading
4.5(11 oy)

Temel ile Dursun beraber büyümüş, Trabzonlu iki dostmuş. Aynı kulede oturuyorlarmış ama Temel 1. katta, Dursun 100. katta... Bu yüzden pek görüşemiyorlarmış(!) Bir gün yolda karşılaşmışlar. Dursun demiş: "Temel uşağum özledim senu. Goruşelum." Temel de kabul edince ertesi gün buluşmayı kararlaştırmışlar.

Biri 100 kat çıkmayı diğeri 100 kat inmeyi istemeyince 50. katta buluşmaya karar vermişler. Dursun kararlaştırdıkları saatte 50. kata asansörle inmiş. Beklemiş... Beklemiş... Beklemiş... Temel yok!

Oy ver:
loading
4.5(12 oy)

Sayfalar