Bir Delik Gerideyim

Bir gün adamın biri 18 delikli bir golf klübüne, golf oynamaya gitmiş. İlk delikte atış yapan güzel bir kadın dikkatini çekmiş. Kadın ikinci deliğe geçtiğinde Adam ilk delikten oyuna başlamış. Bir ara adam, dalgınlıktan oynadığı deliği şaşırmış. Bunu kadınla tanışmak için de fırsat sayıp, hemen kadının yanına koşmuş; "Afedersiniz... Ben sizden bir delik gerideyim, hangi delikte olduğumu unuttum da... Acaba hangi delikte olduğunuzu söyleyebilir misiniz?" Kadın; "Ben 7. delikteyim. Siz benden bir delik geride olduğunuza göre 6. delikte olmalısınız." demiş. Adam teşekkür ederek oyununa devam etmiş. Bir süre sonra sonra adam yine oynadığı deliği unutmuş. Yine kadının yanına gitmiş; "Afedersiniz... Ben yine oynadığım deliği unuttum?!" Kadın; "Ben 16. delikteyim. Siz benden bir delik geride olduğunuza göre 15. delikte olmalısınız." demiş. Adam yine teşekkür ederek oyununa devam etmiş.

Adam oyunu bitince, kadının golf klübünden daha yeni çıktığını görmüş. Hemen yanına gidip, oyundaki yardımlarından dolayı bir kez daha teşekkür etmiş. Biraz çekinerek, beraber bir şeyler içmeyi teklif etmiş. Yakınlarda bir barda sohbet etmeye başlamışlar. Bir ara iş konusu açılmış... Adam sormuş:

- Acaba ne iş yapıyorsunuz?

Kadın:

- İşimden biraz utanıyorum. Söyleyeceğim fakat lütfen gülmeyin.

Adam; "Peki." demiş. Kadın:

- Ben bir kadın pedi firmasında çalışıyorum.

Kadın lafını bitirir bitirmez adam kahkahalara boğulmuş. Adam gülmekten o kadar kendini kaynetmiş ki; bir ara yere düşmüş... Hatta yerde de gülmeye devam etmiş. Kadın duruma çok bozulmuş... Yüzü kızarmış. Çantasını alıp gitmeye davranırken sormuş:

- Hani gülmeyecektiniz?

Adam:

- Çok afedersiniz sizi incitmek istemedim. Ben sizin yaptığınız işe gülmüyordum.

Kadın hala biraz kızgın sormuş:

- O halde neye gülüyordunuz?

- Hanımefendi ben de tuvalet kağıdı firması sahibiyim. İroniyi farkettiniz mi? Hala sizden bir delik gerideyim!...

Oy ver:
loading
3.5(10 oy)