araba

Adamın biri Vosvos model otomobiliyle otoyolda ilerlerken birden arabası bozulmuş. Otomobili güç bela kenara çekmiş. "Sorunun ne olduğunu bulabilir miyim" diyerek kaputu açmış. Bir şey anlamamış. O sırada yardımsever bir şoför, yanında durup seslenmiş:

- Dostum bir problem mi var?

Adam "Evet. Yolda kaldım." demek için kafasını bir uzatmış ki; bir de ne görsün? Yanında bir Ferrari duruyor.

- Evet demiş. Arabam bozuldu!

Ferrari'nin şoförü demiş:

- Gelin en yakın tamirciye kadar arabanızı çekeyim.

Oy ver:
loading
4(87 oy)

Adam, Ferrari firmasına özel bir araba yaptırmış, arabayı test etmek için yola koyulmuş. Bir kırmızı ışıkta durmuş beklerken arkadan küüüt diye bir ses. Arabadan bir inmiş ki ne görsün? Yepyeni arabasına bir Anadol pikap arkadan çarpmış. Adam "Ulan ben şimdi seni..." deyip Anadol'un sürücüsünün üstüne yürürken, Anadol'dan inen gariban yalvarmaya başlamış:

- Ağabey ben ettim sen etme! Ben bir garibanım... Ekmek teknem olan şu arabamı satsam ödeyemem bu hasarı... Bir büyüklük yapamaz mısın? Bu olayı burada kapatsak.

Oy ver:
loading
4.5(7 oy)

Genç ve başarılı bir yönetici, yeni Jaguar'ıyla bir mahalleden hızlı bir şekilde geçiyordu. Parketmiş arabaların arasından yola aniden çıkabilecek çocuklara dikkat ediyordu ve bir şey gördüğünü sanarak yavaşladı. Arabayla caddeden yavasça geçerken hiç çocuk göremedi fakat arabasının kapısına bir tuğla atıldığını farketti. Aniden arabasını durdurarak tuğlanın fırlatıldığı yere geri döndü. Arabadan indi, orada bulunan küçük bir çocuğu tuttu ve onu parketiği arabasına doğru iterek bağırmaya başladı; "Bunu neden yaptın? Sen de kimsin, ne yaptığının farkında mısın?"... İyice sinirlenerek devam etti; "Bu yeni bir araba ve atmış olduğun bu tuğla bana çok pahalıya malolacak. Bunu neden yaptın?"

Oy ver:
loading
4(69 oy)

Temel arabasıyla şehirler arası yolculuk yaparken, yol kenarında bir tabela görmüş. Tabelada "Yavaşla 70km" yazıyormuş. Temel hızını 70km'ye düşürüp devam etmiş. Biraz ilerde bir tabela daha: "Yavaşla 50km". Temel hızı 50'ye düşürmüş. İlerde bir tabela daha "Yavaşla 30km". Temel hızı 30'a düşürmüş. Bir tabela daha "Yavaşla 10km". Temel sinirlense de, buna da uyup hızını 10km'ye düşürmüş. Bir saatlik yolculuktan sonra yeni bir tabela; "Yavaşla kasabasına hoş geldiniz"!!!

Oy ver:
loading
4(26 oy)

Bir gün polis bir araba durdurmuş ve arabadaki adama:

- Bu gün emniyet kemerini takan ilk sürücü sizsiniz. Ödül olarak on bin lira kazandınız! demiş.

Adam sevinerek parayı almış ve polis muhabbet olsun diye sormuş:

- Bu parayla ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Adam:

- Herhalde bir ehliyet alırım! demiş.

Polis biraz afallamış. Adamın karısı durumu toparlamak için atılmış:

- Siz kocama bakmayın memur bey. Kendisi içince sapıtır!

Oy ver:
loading
4.5(12 oy)

Sayfalar