araba

Adamın biri arabasıyla giderken tekerlerden biri fırlar. Adam aracını zorla kontrol eder ve şans eseri zararsızca yolun kenarına çeker. Bir bakar ki akıl hastanesinin önünde. Bagajından stepne çıkarır fakat onu takmak için hiç bijonu yoktur. Adamcağız baslar kara kara düşünmeye. Bu sırada akıl hastanesindeki bir deli adamın halini farkedip sorar:

- Arkadaşım sorun nedir?

Adam:

- Sorma yahu!... Lastik patladı, stepne var ama hiç bijonum yok!

Deli der ki:

Oy ver:
loading
5(4 oy)

Çok güzel bir sarışının otomobilinin lastiği patlamış. Arabayı yolun kenarına çekip beklemeye başlamış, birkaç dakika geçmeden, yoldan geçen başka bir araba durmuş, içindeki adam inip, büyük bir nezaketle sarışına:

- Yardıma ihtiyacınız var mı? diye sormuş.

Sarışın:

- Bilmem ki, arabamın lastiği patladı...

Adam hemen aletlerini toparlayıp, arabanın tekerleğini çıkarmış, kan ter içinde lastiği tamir etmiş ve yeniden yerine takmış. Konuşa konuşa iyice ahbaplığı ilerletmişler, sıra randevu istemeye gelmiş:

Oy ver:
loading
5(3 oy)

Temel bir gün İngiltere'ye gitmiş. Yolun sağında usul usul seyir halinde giderken radyoyu açmış. Bir anons duymuş:

- Dikkat, dikkat! Şu anda otobanda ters istikamette giden bir otomobil var. Dikkatli Olun!

Temel kendi kendine:

- Ne biri... Ne ikisi... Hepsi hepsi!...

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Bir adam otomobiliyle şehirler arası yolda giderken yol kenarında bir köylünün otostop çektiğini görmüş. Köylünün yanında bir de inek varmış. Adam köylüye yardımcı olmak için durmuş.

- Hayırdır hemşerim, ne tarafa gideceksin?

- İlerdeki kasabaya kadar beyim.

- İyi ama bu inek ne olacak?

- Onu dert etme beyim arka tampona bağlarız o gelir.

Bu duruma pek aklı yatmayan adam köylünün durumuna acıyarak onu arabaya almış. İneği ise köylünün dediği gibi arka tampona bağlamışlar. Araba yavaş yavaş ilerlemiş. Adamın hızlanmaya çekindiğini anlayan köylü:

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Sarışın ile esmer köşeyi kolay dönmek için banka soymaya karar vermişler... Esmer bütün gece oturup plan yapmış... Sabah masanın üzerine kağıtları sermiş, soygunu tüm ayrıntıları ile sarışına anlatmış.

- İyi anladın değil mi? diye sormuş. Burası küçük bir semt bankası. Bir tek güvenlik görevlisi var işi üç dakikada bitirirsin, ben seni arabada bekleyeceğim.

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Sayfalar