baba

Kadın evlilik çağındaki oğluna seslenmiş; "Oğlum bir ekmek al da gel!". Oğlan kuvvetli bir şekilde, uzunca esnerken konuşmuş; "Tamam anne alırız ya!". Oğlanın bu durumunu gören babası hanımına oğlanın durumunu eleştirmiş; "Hanım bu senin işini de yapmaz oldu artık bunu evlendirmek lazım." Çok geçmeden de evlendirmişler oğlanı.

Oy ver:
loading
3(6 oy)

Bir adam ve üç oğlu varmış. Bir gün adam büyük oğluna:

- Oğlum bana bir bardak su getiriver, demiş.

Çocuk:

- Of... Bana ne baba yahu, demiş.

Adam sonra ortanca oğluna dönmüş:

- Hadi evladım, bana bir bardak su getir!

Ortanca oğlan da:

- Of... Bana ne baba yahu, deyince...

Küçük oğlan demiş ki:

- Dünya ne hale gelmiş görüyor musun baba, demiş. Bunlardan sana fayda yok! Git kendi suyunu kendin al!... Gelirken bir bardak da bana getir!...

Oy ver:
loading
4.5(64 oy)

Kadın gece yarısı uyanır ve kocasının yatakta olmadığını farkeder. Yataktan kalkar... Kocasını mutfakta bulur. Adam karanlıkta, mutfak penceresinden dışarıya bakar vaziyette, efkarlı efkarlı bir sigara tüttürmektedir. Halinden de anlaşılacağı üzre, aklı çok uzaklardadır. Üstelik gözleri dolmuştur.

Kadın kocasına arkasından sarılıp, başını omzuna yaslayarak sorar; "Neyin var hayatım?". Adam; "Birden mazi aklıma geldi." der... "20 yıl önceki ilk buluşmamızı hatırlıyor musun?". "Elbette aşkım!" diyerek yanıtlar kadın. Adam devam eder:

Oy ver:
loading
3.5(15 oy)

Adamın biri evlenmeye karar vermiş ama yaşı 75. Kız da 22'lik fıstık gibi hatun. Çocukları, torunları evlenmesin diye durmadan ikna etmeye çalışıyorlarmış: "Babacığım bak yaşın ilerledi. Kalbin dayanmaz!" demişler ama nafile... Neyse, adam kimseyi dinlememiş ve kızla evlenmişler. Gerdek gecesi olmuş, sabah olmuş, oğlu kapıda bekliyor, yeni evliler hala içeride. Aradan birkaç saat geçtikten sonra kız bitkin bir vaziyette dışarıya çıkmış ve yaşlı adamın oğlu hemen endişe ile sormuş:

Oy ver:
loading
3.5(7 oy)

Yavru kutup ayısı annesine sorar:

- Anne sen kutup ayısı mısın?

- Evet yavrum!

- Peki ben kutup ayısı mıyım?

- Evet yavrum!

Sonra babasının yanına gider...

- Baba sen kutup ayısı mısın?

- Evet yavrum!

- Peki ben kutup ayısı mıyım?

- Evet yavrum!

Buradan da ablasının yanına...

- Abla sen kutup ayısı mısın?

- Evet canım!

- Peki ben kutup ayısı mıyım?

- Evet canım!

- Eee... Ben niye üşüyorum anasını satayım!!!

Oy ver:
loading
4(11 oy)

Sayfalar