gaf

Bir gün Temel elini beline koymuş dalgın dalgın yürüyormuş. Bu durum Karadeniz'e tatile gelmiş birinin dikkatini çekmiş. Farkettirmeden uzaktan uzağa Temel'i seyretmeye başlamış. Temel otobüsüne binmiş eli hala belinde... Otobüsten inmiş eli belinde... Saatlerce yol yürümüş eli hala belinde... Onu izleyen adam dayanamamış; koşup, Temel'in yolunu kesmiş:

- Kardeşim bir rahatsızlığın mı var?

Temel:

- Yooo.

Adam:

- Yoksa deli misin?

Oy ver:
loading
5(3 oy)

Temel ile Dursun bir erkek dergisinde eş değiştirme ile ilgili bir yazı okurlar. Bu yazıdan etkilenerek eş değiştirme olayını denemeye karar veririler. Akşam olunca Temel, Dursun'a sorar:

- Ula Dursun... Sence bizum karilar, şimdu ne yapayidur?

Oy ver:
loading
3.5(13 oy)

Yazın karınca gece gündüz, durmaksızın çalışırken; ağustos böceği vur patlasın çal oynasın, şarkılarla, türkülerle, eğlenerek geçirmiş tüm zamanını... Nihayetinde kış gelmiş... Karınca sıcacık evinde, kışın yiyeceğini biriktirmiş olmanın gururuyla evinde keyif sürerken; bir gün aniden kapısı çalınmış. Gelen ağustos böceğiymiş...

- Eee, demiş karınca. Yaz boyunca vur patlasın çal oynasın eğlendin. Oysa ki ben kışı düşünüp çalışıp çabalayıp, alnımın teriyle yiyeceğimi biriktirdim. Şimdi sen benden bir parça yemek isteyeceksin öyle mi?

Oy ver:
loading
4(109 oy)

Atlantik okyanusu üzerinde seyir halindeki yolcu uçağı, şiddetli bir fırtınaya yakalanır. Bir yanda yağmur gök gürültüsü derken uçağın motorlarının arıza yaptığı anons edilir. Artık herkes son anlarını değerlendirme peşindedir. Ön sıralardan bir kadın ayağa fırlar:

- Ben artık dayanamayacağım. Burada sakince oturup ölümü bekleyecek değilim. Madem ki burada öleceğiz; bari kadınlığımı hissederek öleyim. Aranızda bana; son bir kez kadınlığımı hissettirecek bir erkek var mı?

Oy ver:
loading
4.5(8 oy)

Adamın biri elinde bir bıçak olduğu halde camiye girer ve sorar:

- Aranızda müslüman var mı?

Camidekiler korkudan ses edemezler. Adam hışımla tekrar sorar:

- Yahu aranızda müslüman yok mu?

Arkalardan bir yaşlı adam dayanamaz; "Ben varım evladım!" diyerek gelir. Bıçaklı adam; "Gel amca" der, yaşlı adamı yanına alır ve camiden çıkarlar. Bıçaklı adam; az ilerdeki inek sürüsünü göstererek:

- Amca şu inek sürüsü bir müşterimin adaklığı. İnek de büyük hayvan tek başına kesilmez. Bir işin yoksa yardım edebilir misin? diye sorar.

Oy ver:
loading
4(12 oy)

Sayfalar