koca

Çok eski zamanlarda...

Ayna ilk icat olduğunda; şehre inen bir Erzurumlu aynayı şaşkınlıkla incelemiş. Aynadaki yansımasını vakitsizce kaybettiği kardeşine benzetmiş... Hiç düşünmeden bir ayna alıp eve getirmiş. Evine döndüğünde yatağına oturmuş; "Vay benim gardaşım. Kaderde seni tekrar görmek de varmış." deyip, aynaya sarılıp uyumuş. Adam uyurken karısı gelmiş. "Hele benim herif neye sarıliir?" deyip aynaya bakmış. Kadın da aynada kendini görmüş. Doğru kaynanasının yanına koşmuş. "Ana bak, oğlun şeerde başka bir karı bulmuş! Resmine sarılıp da uyiir." Kaynana demiş; "Ne diirsin gelin? Ver bakiim şunu!" Kaynana almış, aynaya bakmış...

Oy ver:
loading
4.5(16 oy)

Adamın biri evlendikten bir müddet sonra yurtdışına gider ve çocuğunun doğumuna yetişemez. Geldiğinde çocuğunun zenci olduğunu görür ve karısına sorar:

- Bu çocuk niye zenci?

Karısı:

- Sütüm kesilmişti, zenci bir süt annesi bulduk. Onun sütünü emince böyle oldu!

Adamın içinde şüphe kalmış ve annesine gidip durumu anlatmış. Annesi:

- Benim de zamanında sütüm kesilmişti, seni inek sütüyle besledim. O yüzden şimdi boynuzların çıkıyor!...

Oy ver:
loading
4(17 oy)

Bir gün bir baba, bir de oğul yamyam ormana insan avlamaya gitmişler. Ormanda kadın yakalamışlar. Çocuk hemen babasına sormuş:

- Baba burada pişirelim mi?

Babası da:

- Dur oğlum, demiş. Ne yapıyorsun? Bunu eve götürelim anneni yeriz!...

Oy ver:
loading
2.5(3 oy)

Adam ölüm döşeğinde karısına sormuş:

- Karıcığım seni çok seviyorum. Yalnız içimi kemiren bir soru var. Lütfen samimi bir şekilde cevap ver. Beni hiç aldattın mı?

Kadın demiş ki:

- Üç kez aldattım!

Adam şaşkınlıkla sormuş:

- Ne zaman?

Oy ver:
loading
3(7 oy)

Delikanlı olgunca bir arkadaşına yalvarır:

- Ağabey ne olursun zamparalık nasıl yapılır bana da öğret?

Adam en sonunda dayanamaz:

- Bak oğlum, der. Akşam en son kalkan ada vapuruna bineceksin, Heybeli Ada'da ineceksin, orada eşini bekleyen birçok kadın göreceksin, kocası gelenler birlikte giderler, kocası vapurdan çıkmayan kadınlardan birini gözüne kestirir beraber yemeğe gitmeyi teklif edersin. Ehhh ondan sonrası sana kalmış.

Oy ver:
loading
2(8 oy)

Sayfalar