Temel

Temel inşaat ustasıymış. Bir gün Temel inşaatta çalışırken, iskeleden düşen bir tahta nasıl olduysa Temel'in kulağının kopmasına sebep olmuş. İnşaattaki diğer işçiler apar topar Temel'i ve kopan kulağı kapıp hastaneye koşmuşlar. Doktorlar baygın halde hastaneye gelen Temel'e ilk müdehaleyi yapıp, kopan kulağı da yerine dikmişler.

Temel kendine gelmiş ilk iş kulağını kontrol etmiş. Sargıya alınmış kulağını biraz kontrol ettiklten sonra:

- Ula uşağum haçan pu penum kulağum değildur!

Oy ver:
loading
4(60 oy)

Bir gün Temel elini beline koymuş dalgın dalgın yürüyormuş. Bu durum Karadeniz'e tatile gelmiş birinin dikkatini çekmiş. Farkettirmeden uzaktan uzağa Temel'i seyretmeye başlamış. Temel otobüsüne binmiş eli hala belinde... Otobüsten inmiş eli belinde... Saatlerce yol yürümüş eli hala belinde... Onu izleyen adam dayanamamış; koşup, Temel'in yolunu kesmiş:

- Kardeşim bir rahatsızlığın mı var?

Temel:

- Yooo.

Adam:

- Yoksa deli misin?

Oy ver:
loading
5(3 oy)

Bir zamanlar Temel adında ünlü bir kaptan yaşarmış. Kaptan Temel o kadar ünlüymüş ki tüm dünyadaki denizciler onu tanırlarmış. İsmi geçtiğinde düşmanları korkudan titrerlermiş... Çünkü Kaptan Temel hayatı boyunca sayısız savaş kazanmış.

Kaptan Temel'in yalnızca gemisinde çalışan tayfalarının farkettiği bir sırrı varmış. Kaptan Temel ne zaman önemli bir karar verecek olsa -çok değer verip, kiseleri yanına yaklaştırmadığı- küçük, kilitli sandığını alır bir odaya saatlerce kapanır, çıkınca kararını açıklarmış.

Oy ver:
loading
4(17 oy)

Temel ile Dursun bir erkek dergisinde eş değiştirme ile ilgili bir yazı okurlar. Bu yazıdan etkilenerek eş değiştirme olayını denemeye karar veririler. Akşam olunca Temel, Dursun'a sorar:

- Ula Dursun... Sence bizum karilar, şimdu ne yapayidur?

Oy ver:
loading
3.5(13 oy)

Temel bir gün psikoloğa gitmiş. Derdini anlatmaya başlamış:

- Doktor bey, her gece rüyamda bir kapı görüyorum. Çekiyorum çekiyorum açılmıyor. Ne kadar zorlasam da kapıyı açamayıp, kan ter içinde uyanıyorum.

Doktor:

- Peki kapıda dikkatinizi çeken bir şey var mı?

Temel:

- Evet var. Üzerinde "İtiniz" yazıyor!...

Oy ver:
loading
3(16 oy)

Sayfalar