Kadınları Mutlu Etmek

Bir grup kız arkadaş birlikte tatile çıkmışlar. Kalacak yer ararlarken beş yıldızlı bir otelin üzerindeki; "Yalnızca bayanlar için!" yazısı dikkatlerini çekmiş. Grupta erkek olmadığı için burada konaklamaya karar vermişler. Resepsiyondaki akıllara ziyan derecede yakışıklı genç, bayanlara otel hakkında küçük bir brifing vermeye başlamış:

- Otelimiz beş katlıdır. Katları teker teker gezip arzunuza göre istediğiniz herhangi bir katta kalabilirsiniz. Herhangi bir kata çıkar çıkmaz göreceğiniz, o katta neler olduğunu açıklayan tabelalar size yardımcı olacaktır. Yalnız dikkat etmeniz gereken husus; bir kez üst kata çıktınız mı bir daha alt kata inemezsiniz.

Kızların içini bir heyecan kaplamış. Tatil ilginç olacağa benziyormuş. Hemen merdivenlere yönelmişler. Birinci kattaki tabelada; "Bu kattaki erkeklerin hepsi, kısa boylu ve vasat tiplidir." yazısını görmüşler. Burun kıvırıp hep birlikte ikinci katın yolunu tutmuşlar. Bu kattaki tabelada da; "Bu kattaki erkeklerin hepsi, kısa boylu ve yakışıklıdır." yazmaktaymış. Aynı anda "Kısa boylu mu?" diye tepki verip, hemen üçüncü kata çıkmışlar. Üçüncü katın tabelasında; "Bu kattaki erkeklerin hepsi, uzun boylu ve yeteri derecede yakışıklıdır." yazıyormuş. Kızların her biri "yeteri derece"yi kafasında canlandırmış ve tatmin olmamışlar. Dördüncü katın tabelasında; "Bu kattaki erkeklerin hepsi, uzun boylu ve inanılmaz derecede yakışıklıdır." yazdığını görmüşler. Çığlıklar atarak birbirlerine sarılmışlar. Çok kısa bir süre mutluluk yumağı olduktan sonra, sanki sözleşmişcesine, bir an sessizlik olmuş. Hepsinin gözü de beşinci kata çıkan merdivenlerdeymiş. Öyle ya sonuçta her katta bir alttakinden daha iyi bir vaat varmış.

Kızlar koşa koşa beşinci kata çıkmışlar. Tabelada yazanları okuyup dehşete düşmüşler.

"Bu katta hiç erkek yoktur! Zira bu kat yalnızca; kadınları mutlu etmenin bir yolu olmadığını ispatlamak amacıyla inşaa edilmiştir!..."

Oy ver:
loading
4(37 oy)