Mafyanın Tetkçisi

Bir mafya babası haraçlarını toplaması için sağır ve dilsiz bir tetikçi bulmuş. Böylece tetikçi yakalansa bile polise pek bir şey anlatamayacağını düşünmekteymiş. Bir süre işler tıkırında ilerlese de mafya babası tetikçinin getirdiği haraçlarda, bir miktar eksiklik olduğunu fark etmiş. Yoksa tetikçisi; alın teriyle kazandığı(!) haraçtan çalıyor mudur?

Alelacele işaret dili bilen birini buldurup, tetikçiyi sorguya almış. Baba sormuş:

- Paramdan çaldığını fark ettim. Söyle param nerede?

Tetikçi işaret diliyle anlatmış. "Ne çalması baba. Ben namusumla(!) senin haracını topluyor, her gün düzenli getiriyorum." Tercüman aynen çevirmiş. Baba tekrar sormuş:

- Ulan aylardır her gelen haraçta biraz eksiklik var. Sen kimin parasını çalmaya çalıştığının farkında mısın?

Derken koltukaltındaki 38'liği çıkarıp, tetikçinin alnın çatına dayamış. Tetikçi yine işaret diliyle anlatmış; "Çalma falan yok baba. Aldığım haracı tamı tamına sana getiriyorum. Ben tetikçiyim, hırsız değilim." Yine tercüman aynen çevirmiş. Baba iyice sinirlenmiş. 38'liğin horozunu kaldırmış ve ikna edici bir ses tonuyla tekrar sormuş:

- Şimdi sana; tetiği çekmeden önce paranın yerini söylemen için, son bir şans veriyorum. Hemen dökül param nerede?

Tetikçi artık dayanamayıp çözülmüş; "Para Central Park'ta. Central Park batıda 79'uncu caddeye açılan kapıdan girince, soldan üçüncü ağacın kovuğunda... 100 bin dolar." Tercüman bir an duraksayınca baba omzuna sert bir şekilde vurup, sormuş; "Ne diyor?" Tercüman başlamış;

- Dedi ki; ben hırsız değilim ve hayatım boyunca senin gibi şerefsizlerden bile çalmadım. Ayrıca o elindeki silahın tetiğini çekmek de g...t ister!...

Oy ver:
loading
3.5(3 oy)