Salyangoz

Bir evli çift akşama evlerinde dostlarına bir parti vereceklermiş... Kadın herşey mükemmel olsun diye bütün gün sağa sola koşturmuş… Yemekler, sofra, ev herşey hazırlanmış, konukların gelmesine 2 saat kala kadın birden:

- Aaaaa!!! demiş; Salyangozları unuttuk!!! Kocacığım hadi ne olur sahile gidip biraz toplayıver hemen hazırlayayım!

Adam söylene söylene elinde kese kağıdıyla dışarı çıkmış, sahilde salyangozları bir bir toplayıp kese kağıdına doldururken bir de ne görsün; denizde çırılçıplak yüzen fıstık gibi bir kadın... Adam kendi kendine: "Bende şans olsa zaten bu kadın yanıma gelirdi" demiş, işine devam etmiş... Derken, birden omuzuna dokunan bir el... Arkasını bir dönmüş ki; denizde yüzen kadın gelmiş ona gülümsüyor... Adam tabi ağzı 5 karış açılmış vaziyette kadınla kumlara oturmuşlar, laf lafı açmış derken kalkıp kadının evine gitmişler, orda beraber olmuşlar, sonra birlikte uyurlarken adam birden fırlamış:

- Allah!... Yemeği unuttum karı beni öldürecek!!!

Hemen alelacele giyinmiş, salyangozları doldurduğu kesekağıdını da kaptığı gibi fırlamış... Eve gitmek için bütün sahil boyunca koşmuş... Nefes nefese eve varmış, girişte merdivenleri çıkarken aceleden elindeki kesekağıdını düşürmüş... Bütün salyangozlar merdivenin basamaklarına yayılmış... Ve adamın karısı merdivenlerde görünmüş:

- Senin yüzünden rezil oldum!!! Ne yapayım ben şimdi seni!!! Nerdesin bunca saattir!!!

Adam basamaklarda kıpırdayan salyangozlara bakmış... Sonra nerdeyse üstüne atlayıp saçlarını yolacak olan karısına bakmış... Sonra tekrar salyangozlara dönüp şöyle demiş:

- Ha gayret çocuklar... Ne olur biraz daha hızlı... Bakın geldik işte!...

Oy ver:
loading
3(2 oy)