Şişeden Çıkan Cin

Adamın biri California'da sahilde yürüyüş yaparken, ağzı mantar bir tıpa ile kapalı, bir şişe bulmuş. Şişeyi incelerken mantarı çekmiş... Mantarı açar açmaz da şişenin içinden bir cin çıkmış. Cin; "Sen beni bu şişede hapsolmaktan kurtardın. Şimdi benden bir dilekte bulunabilirsin" demiş, "Yalnız dileğini çok iyi düşün çünkü yalnızca tek dileğin var" diye de eklemiş.

Adam düşünüp taşınmış:

- Ben demiş, hayatım boyunca Hawaii'ye gitmek istedim ama deniz tuttuğu için gemiye binemiyorum. Uçaktan da ölesiye korkuyorum. Senden, buradan Hawaii'ye kadar bir karayolu yapmanı istiyorum.

Cin:

- Bak bu istediğin gerçekten zor bir iş demiş. Hem koca okyanusun içine bu yolu inşa etmek için yüzbinlerce kullanılacak kolon, kilometrelerce asfalt ve kullanılacak diğer tonlarca malzemeleri düşün. He bu yolun okyanustaki canlıların yaşamına da etkileri olacak. Normalde böyle bir şey söylemem ama bu istediğin gerçekten çok ama çok zor bir istek. Hem bunu istediğine gerçekten emin misin? Sen istersen gel başka bir dilek dile.

Adam:

- Aslında düşününce demiş, hayatım boyunca tanıştığı kadınlar hep benden uzaklaştı. Bana kadınları nasıl anlayacağımı öğret. Onları neler mutlu neler mutsuz eder bileyim. Tanıştığım her kadının üzerinde hayranlık etkisi bırakayım...

Cin burada adamın lafını kesmiş:

- Tamam tamam demiş, bu kadar yeter. Senin şu Hawaii'ye gidecek yol... İki şeritli mi olsun, yoksa dört şeritli mi?..

Oy ver:
loading
4.5(4 oy)