Slender Man

Merhaba sevgili okuyucular. Sizlere bu yazımda paranormal bir varlık olan Slender Man ‘i yani Türkçe de ki karşılığı ile ince adamı anlatacağım.

Slender Man anlatılanların bir kısmına göre internet ortamında bir grup insan tarafından ‘ Haydi kendi paranormal karakterimizi yaratalım ‘ fikiri ile ortaya çıkmış bir varlık. Kendisi ince ve oldukça uzun boylu, kolları yere kadar uzayan, suratı olmayan, beyaz tenli ve takım elbiseli bir görüntüye sahip. Aslında bu kısıma kadar belki de korkutucu olduğu konu boyunun uzun olması ve suratının olmaması. Ayrıca boyunu istediği zaman uzatıp istediği zaman kısaltabilme gibi bir özelliği de var. Her şey buraya kadar da normal fakat bir takım cinayetlerin işlenmesiyle ve onu gördüğünü iddia edenlerin ortaya çıkmasıyla işler iyice karışmıştır. Slender Man ‘in (muhtemelen internet ortamında ki yaratılış hikayesin de ) önceden sıradan bir insan olduğu ve bir tarikata karışıp bir şekilde ölümsüz olması, bu tarikatın da çocukları öldürerek çeşitli ayinlerle onları birer adak olarak sunması anlatılmaktadır. Slender Man ‘de genellikle kendisine çocuk kurbanlar seçmektedir. Fakat Amerika da ki bir takım çocuk cineyetleri Slender Man den izler taşımaktadır. Ayrıca onu görenler elektronik cihazları bozduğunu iddia etmektedir. Slender Man bir söylentiye göre 1500 yıllarda ortaya çıkmış ve yıllar sonra tekrar ara ara gözükmesiyle Amerikanın gulyabanisi ünvanını almıştır. Bir takım insana göre bunlar sadece birer efsane sadece insanların bu akıma fazla kapılıp çeşitli teoriler üretmelerinden başka bir şey değil. Fakat ortaya çıkan bazı görüntü ve özellikle ses kayıtları gerçekten bir çok insanı korkutmayı başarmıştır. Slender Man genellikle çocukları kurban seçmiştir. Ayrıca aşağıda ki video da ona ait bazı görüntüler yer almaktadır ayrıca 1:40 dan itibaren ses kayıtlarına yer verilmiştir. Korkmazsanız dinlemenizi daha doğrusu konuşulanları okumanızı tavsiye ederim.

Not: Lütfen korku konusunda hassas olanlar aşağıda ki videodan uzak dursunlar.

https://www.youtube.com/watch?v=_uC09gz9OaA

Şunu hep savunurum; dünya çok gizemli bir yer. Kim bilir daha görmediğimiz ve duymadığımız neler var. Slender Man ‘in yukarıda da bahsettiğim gibi internet ortamında yaratıldığı su götürmez bir gerçek. Fakat onu gördüğünü iddia eden insanların amacı gerçekten bir şehir efsanesi yaratmak mı yoksa tamamen gerçeklerden bahsediyorlar da bizlerin bu gerçeklerden haberleri mi yok. Slender Man şahsen ünlü birisi tarafından yaratılsaydı onun pazarlama stratejisi adına insanları korkutmak için çeşitli kurumlarla yada insanlarla iş birliği yapıp korku unsurunu daha da arttırmak istediğini savunurdum. Şahsen bende çeşitli fantastik hikayeler yazan birisiyim. Bunlar genellikle benim hayal gücümden ve esinlendiğim şeylerden meydana geliyor. Düşünüyorum da bir arkadaşım korku karakteri yaratsa ve ben o karakteri beğensem açık açık ona destek veririm ama kalkıp da sanal bir karakteri aslında gerçekmiş gibi de insanları korkutmak amacıyla anlatmam. Fakat Slender Man hakkında çeşitli hikayeler anlatıldı, video oyunları yapıldı hatta hayran filmleri bile çekildi. Üstelik video oyunlarında genellikle onun suratına bakamazsınız ve baktığınız anda ölürsünüz. Burada ki bir takım şeyler hayal ürünü evet ama yukarıda ki videoda yer alan ses kayıtları kafaları fazla karıştırdı. Dünyada bilmediğimiz ve örtbas edilen neler neler dönüyor bir çoğunuz zaten tahmin eder. Bakınız bir başka yazımda da yer verdiğim Dyatlov Geçidi Vakası, Karadedeler Olayı ve daha bir sürü örnek verebileceğimiz olaylar. Kısacası inanıp inanmamak elbette sizlerin tercihi. Ayrıca Necronomicon olayı gibi Slender Man de insanları ikilemde bırakmaya devam edecek gibi… Bir sonra ki yazım da görüşmek üzere.

Oy ver:
loading
3(57 oy)