Bebekler Adası "Isla de Las Munecas"

Herkese merhaba. Sizleri bu yazımda Meksika da bulunan ürkünç adaya götürüyorum. Öncelik ile şunu belirtmeliyim alıntı yapıp paylaşmayı seven birisi değilim zaten önceki yazılarımdan dikkat ettiyseniz alıntı olduğu zaman belirtiyorum ama malesef her yeri gidip görme şansımız yok. Belki ilerleyen zamanlarda olur neyse efendim lafı uzatmayayım bu yüzden burada ki bilgileri bende net den sağdan soldan toplayıp yazıyorum.

Efendim bu ilginç ada Meksika da bulunmakta. Yıllar önce bu adada ki bir kız çocuğu gölün kenarında oyuncak bebeği ile oynamaktadır göle düşer ve boğularak ölür. Don Julian Santana Barrera isimli bir şahıs kızın cesedini bulur ve gölde kızın oyuncak bebeği ile karşılaşır. Oyuncağı alıp bir ağaca asar. O gündür bu gündür ada gittikçe daha enteresan bir hale bürünür çünkü Don çöplüklerden oyuncak bebekler toplar, adada yetiştirdiği çeşitli sebze meyveleri köylüler ile oyuncak bebekler karşılığında takas eder. Adanın çeşitli yerlerine binlerce oyuncak bebek asar onun inancına göre bu küçük kızın ruhu ancak bu şekilde rahat etmektedir hatta ha kızın Don 'u rahatsız ettiği bile söylenmektedir. Don evli bir adam olmasına rağmen son 50 yılını bu adada geçirir ve adeta kendisini buraya adar. Burayı bir tapınak haline getirmiştir ve işin en ilginç yanı Don da bu küçük kızın öldüğü yerde aynı şekilde boğularak ölmüştür. Cesedi de yeğeni tarafından bulunur.

Diyorum ki:

Ada hala turistik bir mekan ve bazı ziyaretçiler buradan pek de memnun kalmıyor. Özellikle kolu bacağı kopuk bebeklerin bakışlarından bile rahatsız olanlar mevcutmuş. Haklılar da böyle bir ortamda ne kadar mutlu olabilir ki insan gece gece böyle enteresan bebeklerle karşılaşmanız bile pek de iç açıcı bir durum olmaz muhtemelen. Tabi bütün bu inanış kimi insanlara göre batıl inanç kimi insanlara göre bu ada gerçekten lanetli. Üstelik Don un aynı şekilde ölmesi bile insanı ister istemez tedirgin ediyor. Birde ben yıllar önce yani küçükken bir rüya görmüştüm oyuncak ama canlı bir bebek vardı rüyamda ne akla hizmetse onu kovalayıp öldürüyordum uyanınca korkmuştum. Böyle de saçma bir olay yok ayrıca. herkes uykusunda korkar uyanınca rahatlar bende tam tersi olmuştu nedense çok geç geldi bu olay aklıma ama bu ada hatırlattı bana gene. Ayrıca eminim bir çoğunuza da öyle olacaktır bu ada ile ilk karşılaştığımda bizim meşhur katil bebek Chucky geldi aklıma. Normalde sevimli gözüken bu arkadaş canlandığı zaman milleti kesip biçiyordu. Biraz fantastik düşünelim bu adada ki bebeklerin aynı anda canlandığını düşünsenize gerçekten çok kötü şeyler olurdu. Aslında bunun üzerine bir film bile çekilebilir neyse efendim gece gece senaristliğim, yönetmenliğim tuttu bir sonra ki yazıda görüşmek üzere.

Adanın ve Don Julian 'ın bir fotoğrafı için sizleri şöyle alayım:

Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası Bebekler Adası

Oy ver:
loading
3(21 oy)