Karışık Fıkralar

Buradaki fıkralar mevcut sınıflardan birine dahil edilememiştir.

Bir gün iyi giyimli bir adam Vatikan'a gelir. Üzerindeki takım elbisenin çok pahalı olduğu bellidir. Adam Papa ile görüşmek istiyordur. Kendisini kardinale götürürler. Adam ısrar eder:

- Yanlış anlamayın sayın kardinal... Sizinle değil, doğrudan Papa ile ve yalnız görüşmek istiyorum.

Sonunda adamı Papa'nın huzuruna çıkarırlar. Adamın ısrarıyla kardinaller de çıkarılıp adam ve Papa başbaşa bırakılır.

Oy ver:
loading
3.5(5 oy)

Adam kumsalda yürürken ayağına bir şey takılmış. "Adam bu ne ki şimdi?" diye bir bakmış ki ne görsün? Bir lamba! "Umut fakirin ekmeğidir" derler... Adam kendi kendine "Yoksa bu içinden cin çıkan lambalardan olmasın?!" demiş. Hemen almış lambayı eline biraz ovalamış. Birden etrafı bir duman kaplamış, lambanın içinden kocaman bir cin çıkmış. Cin; "Vay arkadaş yine mi fıkra malzemesi olduk?" diye kendi kendine söylenmiş.

- Çalışma anlayışımı biliyorsundur ama ben yine de açıklayayım; 3 dilek hakkın var! demiş.

Oy ver:
loading
3.5(3 oy)

Adamın biri bara gider. Üç tane viski içer. Hesabı ödeme sırası gelince barmene der ki:

- Benim hiç param yok!... Ama istersen sana 25 santimlik bir piyanist verebilirim.

Barmen adama inanmaz. Adam cebinden piyanisti çıkarır. Gerçekten de 25 santimlik bir piyanist piyano çalmaktadır. Barmen şaşırır:

- Bunu nerden buldunuz?

Adam, yaşlı bir lamba cininin onu yanlış anladığını söyler. Cebinden içinde yaşlı cinin yaşadığı lambayı çıkarır. Barmen:

- Bir dilek dileyebilir miyim?

Oy ver:
loading
5(4 oy)

Çok eski zamanlarda...

Ayna ilk icat olduğunda; şehre inen bir Erzurumlu aynayı şaşkınlıkla incelemiş. Aynadaki yansımasını vakitsizce kaybettiği kardeşine benzetmiş... Hiç düşünmeden bir ayna alıp eve getirmiş. Evine döndüğünde yatağına oturmuş; "Vay benim gardaşım. Kaderde seni tekrar görmek de varmış." deyip, aynaya sarılıp uyumuş. Adam uyurken karısı gelmiş. "Hele benim herif neye sarıliir?" deyip aynaya bakmış. Kadın da aynada kendini görmüş. Doğru kaynanasının yanına koşmuş. "Ana bak, oğlun şeerde başka bir karı bulmuş! Resmine sarılıp da uyiir." Kaynana demiş; "Ne diirsin gelin? Ver bakiim şunu!" Kaynana almış, aynaya bakmış...

Oy ver:
loading
4.5(16 oy)

Bir mafya babası haraçlarını toplaması için sağır ve dilsiz bir tetikçi bulmuş. Böylece tetikçi yakalansa bile polise pek bir şey anlatamayacağını düşünmekteymiş. Bir süre işler tıkırında ilerlese de mafya babası tetikçinin getirdiği haraçlarda, bir miktar eksiklik olduğunu fark etmiş. Yoksa tetikçisi; alın teriyle kazandığı(!) haraçtan çalıyor mudur?

Alelacele işaret dili bilen birini buldurup, tetikçiyi sorguya almış. Baba sormuş:

- Paramdan çaldığını fark ettim. Söyle param nerede?

Oy ver:
loading
3.5(3 oy)

Sayfalar