Karışık Fıkralar

Buradaki fıkralar mevcut sınıflardan birine dahil edilememiştir.

Adamın biri bara gider. Üç tane viski içer. Hesabı ödeme sırası gelince barmene der ki:

- Benim hiç param yok!... Ama istersen sana 25 santimlik bir piyanist verebilirim.

Barmen adama inanmaz. Adam cebinden piyanisti çıkarır. Gerçekten de 25 santimlik bir piyanist piyano çalmaktadır. Barmen şaşırır:

- Bunu nerden buldunuz?

Adam, yaşlı bir lamba cininin onu yanlış anladığını söyler. Cebinden içinde yaşlı cinin yaşadığı lambayı çıkarır. Barmen:

- Bir dilek dileyebilir miyim?

Oy ver:
loading
5(4 oy)

Dinsiz, imansız bir adam ava gitmiş. Bir ayı ile karşılaşmış. Tüfeğini çekmiş tam ayıyı vuracak fakat tüfek arızalanmış. Ayı adamın üzerine üzerine geliyor... Hava karardım kararacak... Adam ellerini açmış:

- Allah'ım beni bu durumdan kurtar; imana geleceğim, tüm servetim ile ihtiyacı olanlara yardım edeceğim, demiş.

O anda bir mucize olmuş. Ayı pençelerini havaya açmış ve dile gelmiş:

- Allah'ım senin rızan için oruç tuttum! Senin verdiğin rızıkla orucumu açıyorum!!!

Oy ver:
loading
5(4 oy)

Adam bara girer ve yalnız bir bayanı gözüne kestirip yanına yanaşır. Aralarında bir sıcaklık doğar ve soluğu kadının evinde alırlar. Ateşli bir aşktan sonra adam, yatağın yanında duran bir erkek fotoğrafı görür. Bu sırada kulağı ile meşgul olan kadına sorar:

- Bu adam kim? Kocan mı?

Kadın; "Hayır" diye cevap verir cilve yaparak ve kaldığı yerden adam ile uğraşmaya devam eder. Adamın kafasına takılmıştır bir kere... Tekrar sorar:

- Yoksa erkek arkadaşın veya nişanlın mı?

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Gariban bir köylü şehre inmiş. Dolaşırken, içerisi görünen cam duvarlı bir ofisin içinde; karşılıklı oturmuş konuşan iki kişi görmüş. İçerde bu iki kişi, bir masa ve üç dört koltuktan başka hiçbir şey yokmuş. Köylü; mağazalarla dolu caddede bulunan bu ofisin ne olduğunu merak etmiş. İçeri girip sormuş:

- Selamünaleyküm ağalar. Kusura kalmayın. Ben ağrı dışardan gördüm de merak ettim; acaba burada ne satıyorsunuz?

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Adam, katlettiği yaşlı kadının evinden çıkmak üzereyken polis tarafından yakalanmış. Mahkemede, savcının elindeki en büyük deliller; adamın evden çıkarken yakalanmış olması ve adamın olay yerinde düşürdüğü şapkasıymış. Adamın avukatı öyle bir savunma yapmış ki; mahkeme adamın suçsuzluğuna ikna olup adam hakkında beraat kararı vermiş. Karar açıklanırken adam; avukatının kulağına eğilmiş ve sormuş:

- Şapkamı da verecekler mi?

Oy ver:
loading
5(2 oy)

Sayfalar